Товарен авион на една кенијска авиокомпанија денес удри во бетонска бариера на аеродромот во сомалиската престолнина Могадишу, а засега нема информации за ...
| | веќе видена

Цените на нафтата паднаа за над 2% во понеделникот, додека инвеститорите се обидуваат да ја тргнат загриженоста поради обновување на пандемијата со корона ...
сите 5 | | | веќе видена

Членови на Извршниот одбор на Независниот академски синдикат (НАкС) вчера одржаа средба со министерката за образование и наука Мила Царовска, во просториите на ...
сите 3 | | | веќе видена

Отворено писмо до министерот за економија од работниците на брод Почитуван министре, Принудени сме да ве потсетиме на нашето постоење. Ќе се обидеме да ...
| | веќе видена

По повод одбележувањето на Светскиот ден на борба против Алцхајмеровата болест, вчеравечер во кабинетот на Претседателот на Република Македонија се одржа ...
сите 26 | | | веќе видена

Ново кафуле кое нуди храна и пијалоци кои содржат ЦБД се отвори во Хонг Конг, иако канабисот сѐ уште е илегален во градот. Канабисот, растението од кое се ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за економија лани направило измени на Законот за јавно приватно партнерство со кој се отвора можноста средствата предвидени во договорот за ...
сите 23 | | | веќе видена

Седум лица загинаа, а четворица се ранети во напад што се случи вчера во југо-западна Колумбија, соопштија локалните колумбиски медиуми, пренесе ДПА. -Седум ...
сите 6 | | | веќе видена

next