Вештите лица од Машинскиот факултет ја испитуваат исправноста на секој дел на автобусот што се преврте кај селото Ласкарци, во која сообраќајка загинаа 15 ...
сите 12 | | | веќе видена

Јана Јосифоска и Влатко Чаловски во отвореното Студио 1 зборуваа за најновите случувања во светот и регионот со новинарот Дејан Андоновиќ. Првата тема беа ...
сите 5 | | | веќе видена

Вработени во градинката „Весели цветови” од Делчево, учествуваа на еднодневна работилница во рамки на практичната размена на искуства со вработените во ...
сите 2 | | | веќе видена

Парискиот суд во средата го казни швајцарскиот банкарски гигант УБС со 3,7 милијарди евра за даночна измама, што претставува рекордна казна во Франција. ...
сите 8 | | | веќе видена

Малку се знае дека Јосиф Руњанин, композиторот на хрватската химна „Лијепа наша домовино“, е погребан во Нови Сад, пишува белградски „Блиц“.Неговата куќа во ...
сите 2 | | | веќе видена

Специјалната набљудувачка мисија на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ СММ) нема регистрирано промени во целокупната безбедносна ...
сите 14 | | | веќе видена

Судот во Асти, Италија осуди на по осум години затвор двајца Романци обвинети за обид за убиство на Македонецот Горанчо Георгиев (39), кој е во кома од март ...
сите 3 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во јануари 2019 година е намален ...
сите 15 | | | веќе видена

Германија би требало да преземе водечка посредничка улога во косовско-српскиот конфликт, вели во интервју за ДВ албанскиот претседател Илир Мета. ДВ: Господине ...
сите 9 | | | веќе видена

Зградите во кои се наоѓаат Општинскиот, Прекршочниот и Трговскиот суд, како и Општинското јавно обвинителство во Задар утрово се евакуирани поради дојава за ...
сите 8 | | | веќе видена

Директорот на Службата за општи и заеднички работи (СОЗР) во Владата, Пеце Мирчески, им забранил пристап до „Фејсбук“, „Инстаграм“ и другите социјални мрежи на ...
сите 5 | | | веќе видена

Општина Ѓорче Петров распиша оглас за привремени вработувања за потребите на Општината. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 12.000.000 денари или ...
сите 10 | | | веќе видена

next