Рекордните цени на златото го влечат среброто нагоре, чекајќи да се достигне 10-годишен максимум


Рекордните цени на златото, кои речиси континуирано растат од почетокот на оваа година, во нагорна линија ја влечат и цената на среброто. Глобалната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американските акции завршија пониско во вторникот, бидејќи пазарите ги одмеруваа економските податоци кои покажуваат зголемување на ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во четврток претпладнето се тргува претпазливо, а освен пораките на првиот човек на американската централна банка, инвеститорите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 399 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 497 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 358 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 125 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордните цени на златото го влечат среброто нагоре, чекајќи да се достигне 10-годишен максимум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: