Вештите лица од Институтот за судска медицина на денешното судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковски езеро што се случи на 12 април 2012 година, ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставниците на Сојуз на Стопански Комори на Македонија на која беше придружуван од ...
сите 25 | | | веќе видена

На денешната седница на Комисијата за финансирање на буџетот свое обраќање имаше пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Драган Данев. Имено, Данев истакна дека ...
сите 40 | | | веќе видена

Пратеникот Горан Манојлоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, на Комисијата за финансирање и буџет поднесе предлог амандман со кој се предлага да се ...
сите 40 | | | веќе видена

Затворениците во "Идризово" започнаа штрајк со глад бидејќи не се вклучени во законот за амнестија што се подготвува, со кој од вина ќе се ослободат лицата од ...
сите 101 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје на денешната 22-ра седница ја усвои Одлуката за изменување и дополнување на ценовникот на услугите што ги извршува ЈП „Градски паркинг“. ...
сите 209 | | | веќе видена

Иако од снимањето на оваа урнебесна семејна комедија поминаа речиси 26 години, некои детали од снимањето ѝ станаа неодамна познати на јавноста. Калкин ...
сите 19 | | | веќе видена

Анонимно семејство од Велика Британија кое сака да го пропатува светот, бара „лајфстајл“ фотограф кој за 80.000 фунти годишно би ги следел на тоа патување и ...
сите 3 | | | веќе видена

next