Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близина на пет средни училишта во Скопје. Целта е зголемување на свесноста на возачите и поголема безбедност ...
сите 139 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин потпишаа заедничка декларација на вториот ден од средбата во Пјонгјанг. Подоцна ...
сите 122 | | | веќе видена

Уставниот суд на денешната седница треба да одлучува за уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 188 | | | веќе видена

Демонстранти се судрија со полицијата за време на синоќешните протести во неколку грчки градови кои се одржаа по повод петгодишнината од убиството на раперот ...
сите 20 | | | веќе видена

Некои истражувања од порано покажуваат дека аспиринот може потенцијално да го намали ризикот од срцеви напади и рак, а некои пак укажуваат на тоа дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на комората на менаџери, Зоран Витанов, денеска беше гостин на 24 Анализа, каде беше заедно со советникот на премиерот Зоран Заев, Ванчо Узунов и ...
сите 8 | | | веќе видена

Странските претставници кои доѓаат во Македонија, доаѓаат за сопствена агенда, не доаѓаат за агендата на народот, истакна Зоран Витанов од Асоцијацијата на ...
сите 8 | | | веќе видена

next