Воспитувачка и две негувателки од градинката „Буба мара“ во Ново Лисиче, кои минатиот месец беа обвинети од страна на мајка дека нејзиното тригодишно девојче ...
сите 3 | | | веќе видена

Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
сите 15 | | | веќе видена

Со одлука на Собранието на Република Македонија до 30 јуни следната година е продолжена кризната состојба на подрачјата на јужната граница и северната ...
сите 13 | | | веќе видена

Шармантната водителка на најпопуларното кулинарско ТВ шоу кај нас, покрај шефовите Марк и Никола е главната ѕвезда во „народната ТВ кујна“, чие мени заедно со ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денес започна судењето за убиството на младиот Никола Саздовски – Саздо. По него почна да сведочи малолетничката В.Б. Таа дојде капа на ...
сите 117 | | | веќе видена

Жител на Тајланд итно е пренесен во болница откако бил укасан од три метарски питон кој излегол од веце школката во неговиот тоалет, објавуваат тамошните ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати честитка до Манфред Вебер, кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија и Претседавач на ...
сите 308 | | | веќе видена

Двајцата обвинети за убиството на Саздовски се изјаснија како невини, малолетничка ќе сведочи без присуство на јавност. Бесим Беља и Скендер Демири двајцата ...
сите 117 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денес од собраниската говорница побара од Собранието, Предлог законот за амнестија на лицата ...
сите 134 | | | веќе видена

Пред локалните избори, политичарите на СДСМ насекаде одеа и ветуваа зелена површина, меѓу нив најгласен беше и Стефан Богоев, актуелниот градоначалник на ...
сите 42 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук објави дека резултатот на капиталните инвестиции во земјава е катастрофален, а економијата е во ...
сите 22 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар најостро го осудува физичкиот и вербален напад на медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување и реанимација – КАРИЛ и ...
сите 34 | | | веќе видена

Градот Скопје во соработка со Министерството за труд и социјална политика, Министерството за внатрешни работи, Територијалната единица за противпожарна ...
сите 67 | | | веќе видена

next