Условна казна му е изречена на гинекологот Мухамед Асани, затоа што во нелегална ординација во неговата куќа, давал здравствени услуги, а меѓу клиентите беше и ...
сите 41 | | | веќе видена

На „Твитер“ започна расправа поради математичка задача споделена од страна на корисник на социјалната мрежа. Корисниците се обидуваат да објаснат кој е точниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Додека топол туш прави да се чувствувате одлично по долгиот ден на работа или напорниот тренинг, миењето на телото и косата со ладна вода има и многу скриени ...
сите 21 | | | веќе видена

Свежото овошје и зеленчук се најважни за здравјето на секој член од семејството, особено на децата. Сепак, треба да внимавате како ги чувате. Иако е најдобро ...
сите 8 | | | веќе видена

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша често е на мета на критика во врска со својот изглед, па сега реши да се пресмета со „хејтерите“. Имено таа се огласи преку својот ...
сите 15 | | | веќе видена

Центарот на Филаделфија, Џоел Ембид, се изјасни за евентуалниот повик на НБА Ол-стар натпреварот. Ембид остана надвор од стартната петорка, но тој би можел да ...
сите 101 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив, ова денеска преку ...
сите 174 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот. „Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 212 | | | веќе видена

Лидерите на црногорските опозициски партии вчера во Подгорица разговараа за претседателските избори закажани за 19 март и заедничкиот опозициски кандидат за ...
сите 54 | | | веќе видена

Австралија ќе ја замени својата банкнота од пет австралиски долари на која е портрет на кралицата Елизабета Втора со нов дизајн што ќе ја одразува и почитува ...
сите 29 | | | веќе видена

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо го коментираше поразот (1:2) од Кремонезе во четвртфиналето од Купот на Италија. - Честитки за Кремонезе. Победија два тешки меча ...
сите 48 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 86 | | | веќе видена

next