Дејан Костиќ, кумашин на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, е дел од адвокатското друштво КВЦ (Костиќ, Велковски и Цветаноска) кое е ангажирано ...
сите 83 | | | веќе видена

-Денес го формирам новиот ТИМ ЦЕНТАР во кој се добредојдени сите луѓе кои што ја сакаат, живеат, и и’ мислат добро на општината Центар. Тимот Центар има визии ...
сите 141 | | | веќе видена

(објавено на порталот justpaste.it) Диверзификација на капиталот додека се владее Како некој што се борел со срце за промена на власта преку глава ми е веќе од ...
сите 78 | | | веќе видена

Амбер Хард и Елон Маск Набрзо откако се разведе од Џони Деп, 31 годишната Амбер ја освоит јужноафриканскиот иноватор, соосновач на ПејПал и Тесла, Елон Маск. ...
сите 18 | | | веќе видена

-Уверен сум дека на овие локални избори ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи и повторно ќе ја добие довербата од граѓаните на Република Македонија во најголем број на ...
сите 26 | | | веќе видена

-Тесни и нефункционилни сообраќајници, руинирани пешачки патеки, ниско ниво на хигиена и депонии. Нефункционални јавни претпријатија пред колапс, со долгови ...
сите 26 | | | веќе видена

Германското фудбалско чудо од дете, дванаесетгодишниот Јусуфа Моукоко дебитираше за германската репрезентација до 16 години. Во победата од 3:1 против Австрија ...
сите 2 | | | веќе видена

Замислете Прибе зборува за потребата од независност и самостојност на македонското судство, а прва негова вест во врска со тоа прашање е дека бил разочаран што ...
сите 3 | | | веќе видена

-Најголемите резултати во животот најчесто се постигнуваат со едноставни средства и искажување на вообичаени одлики. Имајте доверба во себе, затоа што ќе ја ...
сите 78 | | | веќе видена

-Особено е задоволството што соработката со германската фондација Конрад Аденауер преминува во едно традиционално пријателство. Отвореноста на фондацијата да ...
сите 78 | | | веќе видена

Предизборните ветувања на СДСМ во кои се тврдеше дека доаѓа животот за сите сега не важат. Со новиот начин на субвенционирање земјоделците кои остваруваат ...
сите 96 | | | веќе видена

Стојановски потенцираше дека Драги Рашковски го ангажираше својот кум Дејан Костиќ како правен застапник на Генералниот секретаријат на владата но и на неколку ...
сите 83 | | | веќе видена

-Оттука би сакале да поставиме неколку логички прашања: Како обвинетите од Диво Насеље стигнале до мобилен телефон? Кој им дозволил да ги користат и со која ...
сите 44 | | | веќе видена

Јакимовска смета дека ова е нешто невидено во ниту една друга држава. Затоа, од ВМРО-ДПМНЕ го повикуваат Кочо Анѓушев, уште веднаш да си поднесе неотповиклива ...
сите 78 | | | веќе видена

Лазарев во текот на минатиот месец ја водеше кампањата „Будење за Штип“ преку која собираше потписи од граѓани со цел иницирање референдум, но СДСМ го ...
сите 76 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, вчера присуствуваше на свеченото отворање на фабриката на компанијата „ОДВ ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во неговата програма „План за живот во Македонија“, гордо најавуваше дека ќе ги врател младите кои се иселиле од државата назад во ...
сите 41 | | | веќе видена

next