Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 52 | | | веќе видена

Статистичките податоци покажуваат дека намалувањето на бројот на живородени деца оди паралелно со зголемувањето на просечната возраст на жените кои се одлучиле ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот за финансиска полиција, Арафат Муареми преку својот Фејсбук профил објави дека ќе биде самоизолиран затоа што имал контакти со потпретседателот на ...
сите 270 | | | веќе видена

Ова е списокот со најштетната храна за нашето здравје, подготвен од врвни диетолози и публициран во британското издание на весникот Тајмс. Според авторите ...
сите 3 | | | веќе видена

Снаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ треба да се породи за неколку денови, пренесуваат српските медиуми. Имено датумот за царскиот рез на Богдана веќе е закажан ...
сите 58 | | | веќе видена

Рано утринава во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Ресенска“ настанал пожар во паркирано патничко моторно возило „ауди А8“ со скопски ...
сите 26 | | | веќе видена

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерство за здравство и Фондот за здравствено осигурување на сите матични стоматолози да им доставуваат секојдневно листа со лицата позитивни на вирусот и ...
сите 11 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд Скопје информира дека започнува со интензивни подготовки на сите судници и простории во судската зграда и оти од среда, 3 јуни, доколку ...
сите 33 | | | веќе видена

next