На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше пратеничката Лилјана Затуроска од редовите на ВМРО ДПМНЕ каде потенцираше дека ребалансот на ...
сите 46 | | | веќе видена

УЕФА има план против Супер лигата, подготвуваната од европските фудбалски гиганти. Според „АС“ меѓу итните мерки, кои ги разгледуваат од евроцентралата е ...
сите 35 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска на денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот од 2018 година потенцираше дека Владата не ги ...
сите 29 | | | веќе видена

74 години слободно Скопје, 74 години со љубов секоја генерација се вградува во градот и неговиот развој. Денеска Градскиот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 122 | | | веќе видена

Манекенката и актерка Кејт Аптон и бејзбол играчот Џастин Варлендер станаа родители, а нивната наследничка се вика Женевив Аптон Варлендер. Кејт се породи на 7 ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во ...
сите 283 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска на денешната седница за ребалансот на буџетот потенцираше дека овој ребаланс покажува дека ова е историски ...
сите 46 | | | веќе видена

На денешната седница во собранието имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Влатко Ѓорчев каде што зборуваше за ветувањата кои ги има дадено Владата ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на Францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев кажа дека Македонија ќе има најслаб економски ...
сите 46 | | | веќе видена

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицковски, потпретседателот на партијата Владо Мисајловски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 18 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео снимка од девојче со нејзината мајка кое го шокираше светот. На видеото се гледа како мајката со девојчето се обидуваат да ...
сите 7 | | | веќе видена

Штипските апелациски судии Славчо Тасев, Данка Ристова и Весна Димитриевска во образложението на пресудата за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и ...
сите 8 | | | веќе видена

next