Денеска во Кривичниот суд во Скопје на затворска казна од 6 до 9 години беа осудени македонски државјани кои биле дел од паравоената формулација на ИСИС. ...
сите 37 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети. - Градот Скопје ја охрабрува општината Сарај да постапи ...
сите 76 | | | веќе видена

Во текот на овие два дена навистина имавме можност да сретнеме навистина голем број на релевантни лица, новиот лидер на ЦДУ, потпретседателот на Европската ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и денес заедно со кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пејачката Анабела Атијас имала само 20 години кога се сретна очи во очи со страшната болест од која многумина не се излечиле, но на голема благодарност на ...
сите 8 | | | веќе видена

Би сакал да ве воведам во темата, имено како што знаете во тек се преговори околу носење на новиот закон за Јавно обвинителство на Република Македонија, кој се ...
сите 50 | | | веќе видена

Грчкиот министер за инфраструктура и транспорт Кристос Спирцис вели дека таблите на патиштата во Грција со новото име на земјава ќе бидат поставени, но не ...
сите 42 | | | веќе видена

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје, А.О. (25) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 часот на булевар „Крсте Мисирков“ била физичка нападната од А.М., ...
сите 17 | | | веќе видена

После долг период на страв на почетокот на февруари се потврдија сомневањата дека авионот со кој патуваше Емилијано Сала завршил во морето. После несреќата ...
сите 28 | | | веќе видена

По три и полчасовен протест пред зградата на албанскиот Парламент, приврзаниците на обединетата опозиција се префрли пред Полицискиот директорат во Тирана. ...
сите 29 | | | веќе видена

Пејачот Дарко Лазиќ после тешката сообраќајна несреќа во која едвај преживеа, целосно ги смени животните навики. Среќната вест дека свршеницата Марина Гагиќ ќе ...
сите 13 | | | веќе видена

next