Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
сите 76 | | | веќе видена

Медиумите на албански јазик пишуваат дека братучед на вице-премиерот задолжен за охридскиот Договор, Хазби Лика, го избркал од кафуле во Тетово Стојанче ...
сите 16 | | | веќе видена

„Што вети СДСМ за Охрид, што (не)оствари“. Во првиот текст ќе објавиме за едно ветување дадено во програмата за локалните избори „План за живот во Охрид“, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Директорот на осигурителната компанија Еуросинг, преку која бил осигурен автобусот на „Дурмо турс“ ги повикал семејстватаа на загинатите, но и на повредените ...
сите 24 | | | веќе видена

Новите крајпатни табли со Република Северна Македонија што беа поставени на граничните премини во средата, полиција ги чува 24 часа на ден. А полицајци ...
сите 49 | | | веќе видена

Земјоделието е во катастрофална состојба. Над 60 илјади тони јаболка во ресенско стојат во магацините, на само 2 месеци пред крајот на сезоната. Јаболкарите ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Водете сметка околу тоа на кои информации ќе им верувате, затоа што некој би можел да проба да ве донесе до поголемa заблудa. Љубов: Наклонети сте ...
сите 55 | | | веќе видена

По агонијата и тврдењата од страна на медиумите дека музичарот Мирсад Кериќ кој беше во автомобилот со Шабан Шаулиќ дека е мртов, а семејството го негираше ...
сите 260 | | | веќе видена

Состојбата со загаденоста на воздухот во Република Македонија и понатаму останува катастрофална. Струмица вчеравечер беше убедливо најзагаден град а струмичани ...
сите 42 | | | веќе видена

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
сите 22 | | | веќе видена

Семејната куќа на пејачот Шабан Шаулиќ од неделата 17 февруари е завиена во црно, а тагата се чувствува во целото маало каде што живее пејачот. Вчера во текот ...
сите 221 | | | веќе видена

Дали да се препорача заедничко чествување на Цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира на четвртиот ...
сите 61 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, а дневната од девет до 17 степени. Во ...
сите 159 | | | веќе видена

next