Поради младешкиот изглед на младоженецот, многумина се спосомневале дека станува збор за присилен брак. Фотографии од новопочени младенци, симнение во Мексико ...
сите 10 | | | веќе видена

Во полупразна сала во Врховен денеска продолжи судењето за Диво насење, откако вчера настана хаос во судницата во која вриеше полиција, откако обвинетите ...
сите 114 | | | веќе видена

Џенифер Лопез по којзнае кој пат го покажа своето боженствено тело. Често ни самите ние не знаеме како да ја опишеме совршената Џенифер Лопез (49) која не ...
сите 9 | | | веќе видена

На плоштадот „Македонија“ околу 1.000 матуранти учествуваа на традиционалната манифестација „Матурска парада 2019“, каде го одиграа квадрилот. Освен во Скопје, ...
сите 51 | | | веќе видена

Од 9 часот утре без вода ќе останат корисниците од високите зони во населбите Аеродром и Ново Лисиче. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со ...
сите 44 | | | веќе видена

Секојдневно знам да прошетам низ строгиот центар на Скопје. Центарот на градот во голема мерка го смени својот лик од 1991 наваму, посебно изминативе 10 ...
сите 4 | | | веќе видена

Невремето кое деновиве го зафати регионот а најмногу на удар се најде Босна и Херцеговина, предизвика потрага за шестгодишно момче од Бегов хан. Како што ...
сите 13 | | | веќе видена

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред ...
сите 41 | | | веќе видена

По разводот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, пејачката беше снимена со нејзиниот партнер со кого и раскина, а сега е фатен и Мустафа со новата девојка. ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа за РТС дека косовските власти сакаат да уапсат 26 полицајци од северот на Косово и уште 15 лица. Според него, ...
сите 22 | | | веќе видена

Во Охрид денеска започнува нова дводневна средба на Заедничкиот мултидисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања меѓу ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Апелацискиот суд во Скопје, со исказ на адвокатите од одбраната, денеска продолжи јавната седница по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во ...
сите 114 | | | веќе видена

next