Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер за економски прашања во изјава за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој ...
сите 13 | | | веќе видена

Парламентот на Шри Ланка изгласа недоверба на Владата, предводена од Махинда Раџапакса, поранешен авторитарен лидер, кој минатиот месец положи заклетва како ...
сите 12 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе ја предупреди Владата дека Обединетото кралство ќе треба да се подготвува за Брегзит и без договор доколку до 1 ...
сите 261 | | | веќе видена

Кој му помогна? Кој е одговорен и кој дозволи бегство на поранешниот премиер Никола Груевски? Дали неговото бегство е резултата на политички пазар на власта? ...
сите 137 | | | веќе видена

Професорот и поранешен министер за внатрешни работи како и кандидат за претседател на државата од редовите на СДСМ Љубомир Данаилов Фрчкоски на социјалната ...
сите 14 | | | веќе видена

Познатиот хрватски научник Ивица Пуљак, една од челниците на партијата Паметно, вели дека луѓето треба повеќе да се плашат од чоколада отколку од терористи. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи за актуелните настани се осврна на својот фејсбук профил. -Како што трчавте синоќа бркајќи сенки на Грујо по гаражи, ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако вчера дел од „провладините“ медиуми ги запоседнаа домот на екс премиерот Никола Груевски и седиштето на најголемата опозициска партија во државата ...
сите 15 | | | веќе видена

Од четврток, 15 ноември, стапува во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата. Глоба од 45 евра и можност за исклучување од ...
сите 93 | | | веќе видена

Заменик претседателката во Владата на Република Македонија и министерка за одбрана Радмила Шекеринска најави дека ќе одговараат сите што ја доведоа државата во ...
сите 131 | | | веќе видена

Оние кои ги ослободија пратениците од притвор за да гласаат за промена на устав, денес жолчно заговараат строги критериуми за притвор на обвинети лица! Се ...
сите 8 | | | веќе видена

Во време кога поголем дел од овошјето се подготвува за зимски сон, едно од нив влегува во својата сезона. Тоа се мушмулите. Есента е време за нив. Тие се ...
сите 15 | | | веќе видена

Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. „Најостро го осудувам ваквиот ...
сите 405 | | | веќе видена

Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави ...
сите 15 | | | веќе видена

Гламур и луксуз во Версај, се пиеле Бордо и шампањ. По крајот на церемонијата која се одржа пред Триумфалната капија во Париз и по завршувањето на сите ...
сите 89 | | | веќе видена

next