Поранешната српска тенисерка која на светот му е добро позната овој пад се надмина себе си иако тоа никој не го очекуваше. Имено иако можеби се мислеше дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието денеска на тема ребаланс на буџетот ги потенцираше катастрофалните намалувања во образованието, ...
сите 118 | | | веќе видена

Реакцијата на челниците на Баерн од Минхен полиени со пиво е хит на интернет. Претседателот Ули Хенес и извршниот директор Карл Хајн Румениге негодуваат по ...
сите 111 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика светските лидери да го промовираат мирот избегнувајќи изолационизам и да ги поддржуваат меѓународните ...
сите 93 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на Ѕвездичките на Пинк, нашата Антониа Гиговска настапува за прв пат во овогодинешната Ол стар сезона. Антониа на тема мјузикли ќе се ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска на денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот изјави дека со овој ребаланс Владата на СДСМ покажа дека ...
сите 118 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на 100 годишнината од крајот на првата светска војна францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит ги дочекаа ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани, во Република Македонија нема демократија. Нема демократско Собрание, има групација која е слепо исполнува партиски агенди, нема судство туку судии ...
сите 338 | | | веќе видена

Новиот закон за финансирање на единиците на локална самоуправа кој Владата се обидува да го протурка по скратена постапка отвора сомнеж за нов мултимилионски ...
сите 338 | | | веќе видена

Расипничкото и девијантно однесување на СДСМ во здравството, не запира. Неспособноста и лагите на Владата предводена од СДСМ се гледаат секој ден, и на секој ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше пратеничката Лилјана Затуроска од редовите на ВМРО ДПМНЕ каде потенцираше дека ребалансот на ...
сите 118 | | | веќе видена

УЕФА има план против Супер лигата, подготвуваната од европските фудбалски гиганти. Според „АС“ меѓу итните мерки, кои ги разгледуваат од евроцентралата е ...
сите 34 | | | веќе видена

next