Министерот за здравство, Венко Филипче скоро цела година откако е министер може да се види главно на настани и со информации за донации. Тешко или ретко, пак, ...
сите 63 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ конечно ќе стават точка на четиригодишниот брак и тоа во болница. Имено, Дарко се согласил да ги потпише документите за развод, што ...
сите 45 | | | веќе видена

Во Република Македонија не постои судство ниту правен систем , постои Кацарска џубокс за исполнување на нарачаните желби и пресуди на единствениот во Европа ...
сите 354 | | | веќе видена

Жените навистина се прекрасни суштества и мажите едноставно мора да ги сакаат и да се грижат за нив. Но, овие два хороскопски знаци посебно се издвојуваат по ...
сите 46 | | | веќе видена

Неприфатливо е францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан да го обвини претседателот на Турција дека игра политички игри во случајот со ...
сите 152 | | | веќе видена

Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ, која вчера си го одзеде животот на возраст од 26 години, пред неколку дена снимаше реклама со Роналдињо. „Ги ...
сите 27 | | | веќе видена

Клубот на млади лекари со поддршка на“Алкалоид”, од денеска започна со организација на неделата на студенти по медицина, водени под мотото ,,Студентите по ...
сите 40 | | | веќе видена

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, од собраниска говорница кажа дека Владата сака да протне 9 нови проекти за автопатот Кичево – Охрид. За сето ова потребни се ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерот Сугарески викаше дека е згрешена трасата на автопатот Кичево- Охрид, поминав утрово и не видов дека има нова траса, што значи дека се работи на ...
сите 22 | | | веќе видена

next