Илјадници граѓани и членови на семејствата се собраа на заедничкиот погреб за жртвите на настраданите во недамнешната авионска несреќа во близина на главниот ...
сите 20 | | | веќе видена

Членови на семејството, роднини, пријатели како и граѓани од Ново Село денеска излегоа на протест во знак за поддршка на поранешниот прв човек на Бирото за ...
сите 93 | | | веќе видена

Полицијата трага по двајца малолетни ци, 14-годишно девојче и 15-годишно момче кои биле во љубовна врска и побегнале од дома, бидејќи родителите им ...
сите 29 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на Ранковце и Паланечко. -Ова прекрасно неделно претпладне бев во посета на Ранковце и Паланечко. Заедно ...
сите 27 | | | веќе видена

Сува трева гори на потегот меѓу селата Нерези и Крушопек на падините на Водно, информира за МИА командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир ...
сите 276 | | | веќе видена

Мотоциклистот А.Д. (30) од Скопје загина при директен судир со комбе што се случи попладнево околу 16 часот на автопатот Градско – Велес, после наплатната ...
сите 71 | | | веќе видена

Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во работна посета на славното село Разловица. -Денеска го посетивме и славното село Разловци. И таму "животот" ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Нов херој на денот, соопштија од Специјалната олимпијада на Македонија, откако вчера две момчиња освоија златни медали на Светските летни олимписки игри Абу ...
сите 48 | | | веќе видена

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна незгода која што попладнево се случи на автопатот Градско – Велес, дознава ТВ21. Лице кое управувало ...
сите 71 | | | веќе видена

Одбраната на осудените за „27 април“ реагира дека е направен преседан со притворот, односно по објавата на пресудата сите 15-мина осудени беа ставен во ...
сите 82 | | | веќе видена

Тим предводен од членот на Извршниот Комитет, Трајко Славевски беше во посета на населенети места Петровец, Р`жаничано и Огњанци. Граѓаните од овие населени ...
сите 27 | | | веќе видена

Тим предводен од членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Бајрам Требишки денеска беше во посета на Чучер Сандево и населените места Глуво, Бразда и ...
сите 27 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова овој викенд е во работна посета на Охрид и Струга. -Беззаконие владее среде ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вуќиќ на својот Твитер профил сподели фотографија на која се гледа како игра шах со министерот за внатрешни работи Небојша ...
сите 209 | | | веќе видена

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат меѓу гостиварските села Равен и Вруток. Од СВР Тетово соопштија дека ...
сите 71 | | | веќе видена

Вознемирувачко видео се појави на Фејсбук на кое јасно се гледа како се трујат кучиња низ Скопје. Станува збор за куче кое било снимено како умира во Кисела ...
сите 22 | | | веќе видена

Популарната поранешна тенисерка Ана Ивановиќ која денеска е најсреќна мајка ги изненади нејзините следбеници на социјалните мрежи откако покажа што му подари ...
сите 7 | | | веќе видена

next