Два дена откако Хрватска доживеа дебакл од страна на шпанската репрезентација (0:6) се огласи и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ која стана вистински ...
сите 14 | | | веќе видена

Рита Јитандер, славна индиска професорка, книжевник и уметник, почина во утринска програма која се емитува во живо на една телевизија во оваа држава. ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден од лицата што пред месец и половина украдоа скапоцености од 17. век што му припаѓаа на шведското кралско семејство, е уапсен денеска, соопштија шведските ...
сите 20 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот парламент по покана од неговиот претседател Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање ...
сите 119 | | | веќе видена

Сцената која е снимена од безбедносната камера во една продавница во Вашингтон ја шокираше американската јавност поради ладнокрвноста на тројцата мажи кои го ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека беше во опозиција сегашниот премиер Зоран Заев цело време повикуваше на дебати меѓу власта и опозиција, но вчера ја одби отворената покана од лидерот на ...
сите 233 | | | веќе видена

Николај Влаканов е името на сопственикот на бугарската компанија „Минстрој“, кој, како што изјави премиерот Зоран Заев, ги повикал работниците да гласаат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Граѓаните на Европската комисија се изјаснија против летното и зимското сметање на времето, а повеќето се за воведување на трајно летно време. Европската ...
сите 38 | | | веќе видена

next