22-годишниот Мејсон Валанс неодамна направи една голема грешка за која доцна сфати, но вечно ќе се кае. Тој имал добра намера, да покаже на мајка му како ...
сите 4 | | | веќе видена

Овој закон има недоречености, и ова беше е едно пополистичко предизборно ветување на СДСМ каде што на граѓаните им беше ветено 200 евра социјална парична помош ...
сите 11 | | | веќе видена

Идна невеста од Велика Британија била облеана со емоции кога само неколку месеци пред венчавката ги зема во раце чевлите за големиот ден. На нив најде порака ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп приреди големо изненадување за деца кои биле присутни на турата во Белата Куќа. Додека децата биле во обиколка на Белата ...
сите 57 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска, во синоќешното издание на дебатната емисија „Економски магазин“ на Алсат телевизија разговарајќи за најновите ...
сите 24 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...
сите 61 | | | веќе видена

На 23 овој месец Владата планира да се задолжува за нови 16, 2 милиони евра. Ова е само едно од низата задолжувања кои се прават од почетокот на годината и ...
сите 8 | | | веќе видена

На 20.03.2019 полициски службеници од СВР Велес извршиле контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници(автобуси и такси возила) на подрачјето на СВР ...
сите 112 | | | веќе видена

Принцот Чарлс (70) , наследник на британската круна, за прв пат по 40 години е фатен папарацо на плажа на Карибите, заедно со сопругата Камила (71). Двојката е ...
сите 12 | | | веќе видена

Најмалку шест лица загинаа денеска, а 20 се повредени во серија експлозии, кои одекнаа во близина на шиитски храм и гробишта во Кабул, соопштија авганистански ...
сите 7 | | | веќе видена

Како човек кој цел живот го поминал во Ново село со право можам да кажам дека ситуацијата тука сега е очајна. Општината граничи со ЕУ, а не се црпат пари од ...
сите 6 | | | веќе видена

next