Новата сезона од најелитното европско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите започнува утре. Првото коло од групната фаза во ЛШ во сезоната 2018-2019 ...
сите 61 | | | веќе видена

Британската економија ќе се соочи со „многу полоша" перспектива ако земјата следната година ја напушти Европската унија без договор, отколку во случај да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Следната недела на 27 септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, ...
сите 5 | | | веќе видена

Пристапувањето во НАТО и ЕУ остануваат стратешки цели и највисоки приоритети на Република Македонија, што ќе придонесе за напредок и просперитет на целиот ...
сите 241 | | | веќе видена

Пред точно 18 години Лионел Меси долета во Барселона и оттогаш започна да се создава новата ера во историјата на каталонскиот фудбалски гигант. На 17 септември ...
сите 104 | | | веќе видена

Безбедноста на граѓаните е драматично нарушена! Полициските службеници наместо да ги штитат од криминал и од закани, сведоци сме дека некои од нив вршат ...
сите 157 | | | веќе видена

Зоран Заев продолжува со своите постапки да го понижува Македонецот, го смета за недоветен сам да процени, па и уште вели нема да кажам што ќе менувам во ...
сите 204 | | | веќе видена

Кинески пар стана вирален хит на интернет откако една стјуардеса беше запросена од своето момче среде лет во авион. Но, откако снимката ја објавија повеќето ...
сите 14 | | | веќе видена

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај тврди дека во Косово моментно работите не се одвиваат како што треба и дека одговорни за тоа се и власта и опозицијата, јави ...
сите 131 | | | веќе видена

Италијанска гимнастичарка одушеви на Светското првенство во ритмичка гимнастика и го освои бронзениот медал. На првенството, кое се одржуваше во Бугарија, ...
сите 31 | | | веќе видена

Здружението за граѓански политики и иницијативи ЕДУЛСЈ Скопје објави повик за набљудувачи (волонтери) за претстојниот референдум 2018. Како што наведуваат во ...
сите 38 | | | веќе видена

next