Јелена Карлеуша од секогаш умеела да привлече големо внимание зад себе, а истото се случи и овој пат откако пејачката објави видео на својот Твитер профил. ...
сите 19 | | | веќе видена

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичниот ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невремето. Снимката, ...
сите 245 | | | веќе видена

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичниот ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невремето. Снимката, ...
сите 245 | | | веќе видена

Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
сите 100 | | | веќе видена

Владата планира измени во Законот за лекови. Истите се во делот на Агенцијата за лекови со кои се предвидува да се воведе заменик директор. Упатените, ...
сите 4 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо ги постигна првите голови во Серија А против Сасуоло и му помогна на Јувентус да ја постигне и четвртата победа во новата сезона на ...
сите 89 | | | веќе видена

И така силно грчевито се борат да не се збори за договорот и затоа избега од дебата, човекот кој се колнеше и бараше дебати. Па сакал да му кажам што мислам за ...
сите 12 | | | веќе видена

Со транспарентот „Излези ЗА! европска Македонија” граѓаните ги предводеа премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола ...
сите 13 | | | веќе видена

Пејачката Гога Секулиќ веќе подолго време не крие од јавноста дека очекува да стане мајка. Откако неколку пати пејачката досега позираше со трудничкото стомаче ...
сите 7 | | | веќе видена

Не е храброст да го промениш името, идентитетот, Уставот и јазикот на Македонија, туку кулавичлук. Заев треба да се охрабри и да излезе на дебата. Зоран Заев ...
сите 218 | | | веќе видена

Оливер Спасовски мора да си замине и да поднесе оставка од морални причини, стои во денешната рекација на ВМРО-ДПМНЕ во врска со сопштението на МВР по повод ...
сите 163 | | | веќе видена

Владејачката шведска Социјалдемократска партија освои најмногу гласови на минатонеделните парламентарни избори во земјата, покажуваа официјалните резултати што ...
сите 16 | | | веќе видена

Единицата на француската полиција за уништување на бомби изврши претрес на сомнителниот автомобил паркиран на Елисејските полиња и утврди дека не претставува ...
сите 8 | | | веќе видена

Заев зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш да бегаш од референдум? Вака ли во ЕУ ќе одиме?, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на ...
сите 7 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
сите 265 | | | веќе видена

next