Одлуката на Уставниот суд за нас не е прифатлива, вели Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, откако со 7 гласа „за“ и два „против“ судот ...
сите 195 | | | веќе видена

Кога жената станува мајка, целиот нејзин свет се менува и веќе ништо не е исто. Без разлика на годините на мајката или на детето, мајчинството е многу тешко, а ...
сите 6 | | | веќе видена

Приватните специјализанти на Стоматолошкиот факултет Скопје денеска излегоа на мирен протест, за да го изразат својот револт поради тоа што се уште нема ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателството на Собранието на Косово свика вонредна седница за утре, на чиј дневен ред, на барање на опозициските партии и на двајца независни пратеници, ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Германија Хајко Мас изјави дека Берлин е скептичен во врска со идејата за корекција на границите, изнесена во преговорите ...
сите 159 | | | веќе видена

Во држави од ваков тип политиката секогаш е над правото, вели политичкиот аналитичар Александар Пандов, коментирајќи ја денешната одлука на Уставниот суд. ...
сите 9 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против две лица на возраст од 14 и 16 години, двајцата од Битола за сторени три кривични дела ...
сите 26 | | | веќе видена

Додека судот одлучуваше за уставноста на одлуката за распишување референдум, десетмина граѓани одржаа мирен собир пред Уставен. Со транспаренти порачаа деветте ...
сите 195 | | | веќе видена

На денешното рочиште за собраниските настани од 27 април минатата година сведочеше Сашко Коцевски, вработен во Собранието задолжен за електронскиот систем. ...
сите 209 | | | веќе видена

next