Вечерва сум во Битола на состанок со партиските тела на општинскиот комитет. Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да ...
сите 8 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека многу познати личности конзумираат различни опијати и додека некои отворено го признаваат својот порок, други никогаш не сакале да признаат, ...
сите 35 | | | веќе видена

Се чини дека наредната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ нема да биде во ист состав. Имено, Марија Шерифовиќ открила дека е многу уморна од натпреварувањето, па ...
сите 45 | | | веќе видена

Во комплексна полициска операција спроведена во САД, Грузија, Бугарија, Молдавија и Украина разбиена е меѓународна криминална група која користела малициозен ...
сите 11 | | | веќе видена

Бев во победничка Гази Баба. Нема застанување, нема калкулации, имаме задача да ја кренеме земјата од пепелот во кој ја оставаат и пустошот кој го прави оваа ...
сите 42 | | | веќе видена

Кејт Мидлтон на изложба по повод 75-годишнината на Денот Д се појави во фустан со точки кој е совршен избор за пролет. Меѓутоа, она што Кејт сигурно не го ...
сите 13 | | | веќе видена

Примери дека фудбалот е повеќе од игра може да се пронајдат насекаде во светот. Емоциите кои што овој спорт ги буди кај луѓето немаат граница, а поради тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Бразилската манекенка Алесандра Амброзио ги остави сите без здив на црвениот тепих на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Амброзио се појави во црвен ...
сите 77 | | | веќе видена

Светските ѕвезди имаат различни барања пред настап, а балканските пејачки се прилично скромни во тој поглед. Минимални барања има Драгана Мирковиќ, која во ...
сите 8 | | | веќе видена

Судијката Оља Ристова предизвикала cepиoзeн бeзбeднoceн инцидeнт пред Kpивичниoт cyд во Скопје, откако со својот автомобил се обидела да пpeгaзи тројца ...
сите 2 | | | веќе видена

Урбаниот хаос во Старата прилепска чаршија, очигледно, се повеќе си го зема својот данок. Последните случувања од пред три дена кога комуналните инспектори, со ...
сите 8 | | | веќе видена

Бараме измена на законот за пензиско и инвалидско осигурување бидејќи со законот кое што владејачкото мнозинство го донесе на брзина и по скратена постапка во ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната собраниска седница истакна дека СДСМ откако дојде на власт прво го укина покачувањето од 5% на пензиите, ...
сите 34 | | | веќе видена

Една жена не може да се начуди на оние кои (главно со државни пари) се импресионирани од напредокот па сака и она да проба така. Видеото можете да го видите ...
сите 4 | | | веќе видена

Синот на Лепа Брена откако се појави на сцената, се повеќе станува популарен и има фанови. Така деновиве на вратата од својот стан, Живојиновиќ добил ...
сите 8 | | | веќе видена

next