Со 10 гласови за и два против, собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево го поддржа амандманот 35 со кој се предлага додавање нов став со кој ...
сите 124 | | | веќе видена

Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Шривадханапрахба. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Трајчо Димков на денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот посочи дека овој ребаланс ја покажува неспособноста на оваа ...
сите 28 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше пратеничката Весна Пемова од редовите на ВМРО ДПМНЕ која истакна дека недозволиво е да ...
сите 28 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше пратеничката Лилјана Затуроска од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Таа истакна дека овој ребаланс не е ...
сите 28 | | | веќе видена

Српскиот актер Иван Босиљчиќ е добро познат и на македонската јавност, а сега откриваме како изгледа неговиот брат. Иван, приватните моменти најчесто ги чува ...
сите 2 | | | веќе видена

Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини во Република ...
сите 53 | | | веќе видена

Скопје веќе неколку дена по ред се наоѓа помеѓу 10 најзагадени градови во светот, а Шилегов не презема ништо за да ја подобри ситуацијата, ова денеска на ...
сите 63 | | | веќе видена

Демагогија е да тврдиш дека со оваа даночна реформа се помага на сиромаштијата и се постигнува некаква правичност, вели за Фактор, поранешниот министер за ...
сите 18 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стеванаџија во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата за ребаланс на буџетот. Тој истакна дека ...
сите 28 | | | веќе видена

По поразот од Манчестер Јунајтед, Јувентус ќе бара задолжителна победа во дербито со Милан. Тренерот на „бјанконерите“, Масимилијано Алегри ќе се врати во „Сан ...
сите 94 | | | веќе видена

next