Јас сум претседател на Комисија за прашања на избор и именување во чија надлежност се овие точки. Не дека немаат право колегите координатори пратеници да ...
сите 13 | | | веќе видена

Поефективна инклузија на учениците со интелектуална попреченост на пазарот на трудот, унапредување и зајакнување на нивната вработливост, како и зголемување на ...
сите 16 | | | веќе видена

„Фејсбук“ ќе инвестира 300 милиони долари во следните три години во локални новински агенции во светот, откако компанијата долго беше критикувана за улогата на ...
сите 62 | | | веќе видена

Европската комисија нема коментар за последните случувања поврзани со Законот за јазици и Договорот со Грција. Пресинг ТВ го праша портпаролот на Европската ...
сите 285 | | | веќе видена

Жена го убила својот сопруг, бидејќи го критикувал нејзиното готвење, пренесува руската полиција. Таа несреќниот маж го прободела 35 пати. Четириесет и три ...
сите 8 | | | веќе видена

Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој момент. ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против Б. Б. ...
сите 39 | | | веќе видена

Крајно несериозно е во првата реченица денеска да настапите дека некој сака да ја блокира оваа седница и дека некој е против донесувањето на овој закон. Значи ...
сите 13 | | | веќе видена

Пораката дека е стигнат предлог одлука за објавување на јавен оглас и за Агенцијата за аудиовизуелни и за Програмскиот совет стигна во 12:34 минути. Ние веќе ...
сите 13 | | | веќе видена

Иницијатива за прогласување на 2-ри јануари и 2-ри мај за неработни денови, како и воведување на седумчасовен работен ден, ќе поднесе до Владата на Република ...
сите 48 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Гоце Гоергиевски вечерва ќе има посебни мотиви против Шпанија, тој по вторпат стана татко. Македонскиот репрезентативец, Гоце ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Гоце Гоергиевски вечерва ќе има посебни мотиви против Шпанија, тој по вторпат стана татко. Македонскиот репрезентативец, Гоце ...
сите 19 | | | веќе видена

Мајката на босанскиот фудбалер Огнен Врањеш се огласи по скандалот на нејзиниот син и Јелена Карлеуша. Имено по голите фотографии кои ги објавија двајцата ...
сите 212 | | | веќе видена

Имер Селмани во вчерашното гостување во „24 Отворено“ нагласи дека оваа власт треба да почне да ги гони и сегашните функционери кои ја злоупотребуваат својата ...
сите 15 | | | веќе видена

next