Главниот и одговорен уредник на весникот на албански јазик „Лајм“, Исен Салиу во емисијата „Отворено студио“ на телевизија Шења, рече дека ако референдумот ...
сите 2 | | | веќе видена

Луѓето кои се способни долго да останат фокусирани на одредена задача се многу посреќни од оние кои лесно се лизнуваат во досадување, тврдат научниците. Ако ...
сите 14 | | | веќе видена

Богданов ги потцени сите граѓани што нема да гласаат на референдумот, смета професорката Татјана Каракамишева, по изјавата на Костадин Богданов дека на ...
сите 12 | | | веќе видена

На 19.09.2018 година околу 18.50 часот било пријавено дека во влезот брoj „1“ на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ се чувствува непријатна миризба и граѓаните ...
сите 187 | | | веќе видена

next