Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Топ Тема на телевизија Телма ја коментираше актуелната тема околу спроведувањето на ...
сите 169 | | | веќе видена

Без да размислат колку тоа може да биде лошо иако се добронамерни, луѓето често прашуваат „Дали си бремена“? Криси Тиген одлучи да ѝ возврати на обожавателка ...
сите 12 | | | веќе видена

Најпрво да биде јасно дека ВМРО-ДПМНЕ не е против пописот и ВМРО-ДПМНЕ не е проти вистинска реална статистичка операција која практично ќе ја детерминира како ...
сите 169 | | | веќе видена

Шампионскиот пехар од ракометната Лига на шампиони и денеска беше во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, а освен со пехарот, пациентите овој пат можеа да се ...
сите 35 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кисела Вода, Филип Темелковски денеска дојде пред зградата во која избувна пожар. Тој им рече на граѓаните дека општината има посебен фонд ...
сите 207 | | | веќе видена

Како последница од труење од чад, предизвикан од пожарот што избувна попладнево во скопската населба Кисела Вода, девет (9) пациенти се хоспитализирани на ...
сите 207 | | | веќе видена

Локализиран е пожарот во Кисела Вода во кој беа опожарени три стана од кои еден целосно. При гаснењето повредени се тројца пожарникари од кои двајца вдишале ...
сите 207 | | | веќе видена

Како што неофицијално дознаваме хрватскиот голман Филип Ивиќ е на само еден чекор до потпис за актуелниот Европски шампион, Вардар. Според неофицијални ...
сите 7 | | | веќе видена

Заврши гаснењето на пожарот во зградата која гореше во Кисела Вода, како и спасувањето на станарите. Густ чад и пламен ги вознемирија попладнево жителите на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од скопскиот огранок на СДСМ произлегоа информации дека одредени партиски струења од страна на владеачката партија барале оставка за министерот за финансии ...
сите 30 | | | веќе видена

next