Жителите на малото село Туласендрапурам во Индија, од каде што потекнува дедото на новата потпретседателка на САД, Камала Харис, денеска подготвија огномет и ...
сите 31 | | | веќе видена

Иако СДСМ и Зоран Заев брзаа да одат на избори со изговор дека Македонија, среде економска и здравствена криза предизвикана од корона пандемијата, не смее да ...
сите 148 | | | веќе видена

Тешка кражба била извршена во билетарата на автобуската станица во Кавадарци, за МИА денеска потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Завчера во ...
сите 189 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово го расчисти случајот со видео-клипот објавен на 15 јануари годинава на социјалната мрежа „Тик-ток“, на кој се гледа како ...
сите 37 | | | веќе видена

Заев продолжува со манипулации за прикривање на своите неуспеси во економијата! Денес премиерот Заев најави отпочнување на некаква нова странска инвестиција во ...
сите 27 | | | веќе видена

Донесувањето на Законот за попис останува под знак прашалник, бидејќи сѐ уште не е изгласан во Собранието. Аргументи за ова прашање во синоќешниот дебатен ...
сите 148 | | | веќе видена

Спортскиот дневен весник „Л’Екип“ и денес го нема во киосците во Франција, неговите новинари се во штрајк од 8 јануари, што досега претставува најдолг период, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во најголемата кампања за вакцинација во светот, досега се вакцинирани 46,2 милиони луѓе во 51 држава. Најновото темпо на вакцинација во светот е околу 2,35 ...
сите 567 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.01.2021) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите што возат со брзина ...
сите 198 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 19 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 284 лица сомнителни и ...
сите 553 | | | веќе видена

Од денеска областа на градот Милано станува зона за непушачи на јавни места, јавија италијанските медиуми. Градските власти одлучија да забранат пушење на ...
сите 9 | | | веќе видена

Градот Загреб и Истарската жупанија се единствените области во Хрватска во кои бројот на жители е зголемен во изминатата деценија, додека сите други жупании ...
сите 55 | | | веќе видена

Деновиве како бомба одекна веста дека актерката Милена Радуловиќ го пријавила Мирослав Мика Алексиќ – режисер и сопственик на угледно училиште за глума во ...
сите 86 | | | веќе видена

Доналд Трамп ќе биде првиот претседател на САД во изминатите неколку децении што си заминува од функција а кој нема да присуствува на инаугурацијата на својот ...
сите 132 | | | веќе видена

next