-Голем број градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период ја имаа честа преку напорна работа да ја оправдаат довербата дадена од граѓаните и да ги водат ...
сите 83 | | | веќе видена

Според МВР откритието на спелеолозите било пријавено на 18 август, во поладневните часови. – Претседателот на спелеолошкиот клуб „Кораби“ пријавил дека ...
сите 57 | | | веќе видена

Па иако е така, Елена Велевска го покажа згодното тело во долг бел фустан и има со што да се пофали. А дали претходно пејачката ги обработувала фотографиите, ...
сите 13 | | | веќе видена

-Тоа значи 500 денари помалку или на годишно ниво над 5.000 денари помалку. Ние не знаеме за што ќе ги искористат тие средства. Во времето на владата на ...
сите 169 | | | веќе видена

НБА клубот Милвоки ја извести грчкиот сојуз дека по извршените медицински прегледи го откажува учеството на Адетокумбо поради повреда на коленото. На ова, ...
сите 33 | | | веќе видена

-Затоа граѓаните имаат право да знаат што го советува Башановиќ, новиот премиер Зоран Заев? По што советите на српскиот естраден менаџер се разликуваат од ...
сите 10 | | | веќе видена

Оттаму велат дека Самка Ибраимоски е политичар без никакви успеси во својата политичка кариера. -Позади него има голем скандал, во 2011-та година тој за да ...
сите 95 | | | веќе видена

Па така, како вистински адвокат на Заев, Смилевска „се пушташе“ жестоко на граѓани кои се загрижени за депонијата во Тетово, за состојбата со мигрантите и ред ...
сите 95 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање при вчерашната посета, Груевски истакна дека економијата сега стагнира, а она што ја вади се странските компании кои ги ...
сите 69 | | | веќе видена

Во списокот на Заводот за статистика гласачите се распоредени по адреси, односно по избирачки места. Во материјалот што статистика го доставија до ДИК ...
сите 162 | | | веќе видена

next