Еднондевна конференција на тема „НАТО интеграцијата - предуслов за безбедност и развој“, ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Евро-атлантскиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Внатрешно политичките состојби и реформската НАТО и ЕУ агенда во Република Македонија и подготвителните активности поврзани со успешна реализација на ...
сите 159 | | | веќе видена

Нивната љубов била инспирација за многумина и траела со години. Меѓутоа, целиот свет на Беки се срушил кога неочекувано нејзиниот сопруг починал на крајот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес го посети Велес, каде оствари средба со граѓаните. -Она што е евидентно од она што го разговараме со ...
сите 108 | | | веќе видена

Познатата пејачка Тејлор Свифт, конечно, издејствува судска забрана за приоѓање обожавател кој ја следи веќе две години ѝ испраќа заканувачки писма. Ерик ...
сите 7 | | | веќе видена

Американката Бренди Максијел доживеала потполн шок кога нејзиниот сопруг во живо во емисија на национална телевизија открил дека ја изневерил со 50 жени. Само ...
сите 11 | | | веќе видена

Аналитичарот Сашо Клековски во вечерашното свое гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, соопшти вистинска бомба дека впрочем СДСМ ќе се обиде да ...
сите 17 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ секогаш имал прозападна ориентација. Да се префрла целата одговорност на ВМРО и да се говори дека е проруска партија создава контраефект кај ...
сите 17 | | | веќе видена

Согласно агендата на ВМРО-ДПМНЕ и дел од акцијата Лето за Македонија денеска заедно со мојот тим сме во посета на општина Могила, каде што потоа заминуваме на ...
сите 91 | | | веќе видена

Наскоро може да биде донесена одлука за воведување нови американски царини за кинески стоки во вредност од 200 милијарди долари, изјави денеска економскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

next