Се случува сериозна хаварија поради неодговорноста и неспособноста на Петре Шилегов. Секој ден стотици Скопјани чекаат ред по неколку часа за субвенции на ...
сите 70 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Џон Барнс кажа дека нивниот најголем ривал Манчестер јунајтед живе во минатото. Ливерпул е на праг на титулата во ...
сите 16 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за МИА од Институтот за јавно ...
сите 85 | | | веќе видена

Светиот архијерејски синод (САС) на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија (МПЦ-ОА), во пресрет на претстојните денови на Духовденската ...
сите 125 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Борче Давитковски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ говореше за административната подготвеност за изборите, но и за состојбата ...
сите 35 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, смета дека состојбата со коронавирусот во земјата излегува надвор од контрола. Тој за „Еуроњус ...
сите 87 | | | веќе видена

Почитуван Николовски, Има толку многу работи да се кажат за вашето владеење што човек просто не знае од каде да почне. Македонскиот народ ви се восхитува на ...
сите 82 | | | веќе видена

Деталите за проектот за продолжување на сезоната во НБА лигата станаа познати. Според ЕСПН, сезоната ќе продолжи на 31 јули, а седмиот натпревар од финалната ...
сите 38 | | | веќе видена

Многумина тврдат дека една од најважните работи за успешна врска е искреноста, бидејќи без неа не може да се воспостави доверба помеѓу партнерите. Меѓутоа, тоа ...
сите 46 | | | веќе видена

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија. Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 163 | | | веќе видена

next