Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер Никола Груевски? Ова е прашањето кое на ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто изјави денеска дека проблемот во врска со барањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
сите 278 | | | веќе видена

Вчеравечер на фан страната на „Сител“ загрижен родител испратил слика од своето дете кое било нападнато на автобуската станица кај Веро Џамбо. Како што ...
сите 3 | | | веќе видена

Од независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата велат дека притворот не треба да се користи како казнена мерка, бидејќи како што велат процесот на ...
сите 16 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против лицето ...
сите 408 | | | веќе видена

Шефот на турската дипломатија Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека неговата земја не е задоволна со смртната казна, што саудискиот јавен обвинител ја побара за ...
сите 149 | | | веќе видена

Денеска почна судењето на сопругот на Маргарита Грачева, кој со секира и ги отсекол двете раце. Страшниот настан се случил во јануари 2017, кога сопругот ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Латиноамериканската пејачка Џенифер Лопез во Катар заработи три милиони долари за 20 минути – два за себе и еден милион за патни трошоци. Имено, таа само ...
сите 29 | | | веќе видена

Пејачката Светлана Цеца ражнатовиќ денес се појави во Првиот основен суд на Нов Белград поради судењето со Јелена Карлеуша. Цеца во судот се појави со својот ...
сите 34 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ како опозиција ќе продолжи и понатаму да ги критикува сите лоши законски решенија на Власта, но за разлика од минатото кога опозициајта само ...
сите 5 | | | веќе видена

next