Една од најпопуларните Балкански старлети Сораја Вучелиќ очигледно го живее животот на „висока нога“. Таа на своите фанови на социјалните мрежи постојано им ...
сите 4 | | | веќе видена

Необичниот ритам на потребите а новиот член на семејството некогаш може да биде драматичен за родителите, па не е лошо да ја прочитате оваа анализа на детскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Ова е сладок десерт кој се подготвува многу брзо. Можете да ги изненадите гостите или пак да уживате во кругот на семејството. Состојки: 6 жолчки 250 гр. шеќер ...
сите 140 | | | веќе видена

Многу вкусни и лесни за подготовка … Потребно е: 4 тиквички зелени и жолти 1 средно голема главица кромид 1/2 чаша (од 150 мл) ситно сецкан свеж копар 1-2 ...
сите 140 | | | веќе видена

Владата на денешната седница го прифати како свое мислењето на Министерството за информатичко општество и администрација за согласност на барањето за давање на ...
сите 51 | | | веќе видена

Анкетна комисија или надзорна расправа во парламентот за тоа како работела специјалната јавна обивнителка Катица Јанева, но и целото специјално обвинителство е ...
сите 39 | | | веќе видена

next