МВР достави писмо до Министерството за правда од кое се бара од таму да достават барање до унгарските власти за екстрадиција на Никола Груевски. Според ...
сите 23 | | | веќе видена

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ при Ѓорче Петров преку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска поднесе барање за ...
сите 53 | | | веќе видена

Италијанската влада додели 2,3 милиони долари отштета на мајката и братот на 15-годишното момче кога сицилијанската мафија во 1996 година немилосрдно го мачела ...
сите 5 | | | веќе видена

На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си ги наполнат ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешното рочиште за случајот „Титаник“, адвокатите на екс премиерот Никола Груевски кој илегално замина во Унгарија, пред Судот изјавија дека доколку му се ...
сите 186 | | | веќе видена

Моника Левински се отвори и одлучи јавно да ги раскаже пикантериите што со години ја скокоткаат фантазијата на јавноста, од тоа како ја завел Бил Клинтон, до ...
сите 16 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ во неделата доживеал најголема апстиненцијална криза од 23-ти октомври, кога имаше тешка сообраќајна несреќа, после која со денови се бореше за ...
сите 54 | | | веќе видена

На 15 ноември 2018 година (четврток), започнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март 2019 година. ...
сите 59 | | | веќе видена

Само што ќе се појави негде или ќе сподели некоја нова фотографија на Инстаграм, веднаш ги бранува машките страсти. Емили Ратајковски едноставно точно знае ...
сите 16 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово, заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи, вчера вечерта изврши увид на лице ...
сите 48 | | | веќе видена

next