Овој пат таа е забележана на вечера со својот сопруг Канје, а додека тие се упатувале кон ресторанот папараците неуморно ја фотографирале во нејзиниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Јовановски на средбата на граѓаните на општина Центар им вети победа на претстојните локални избори на 15 октомври оваа година. Инаку кандидатот за ...
сите 49 | | | веќе видена

ММФ очекува фискалниот дефицит да се зголемува, а јавниот долг да расте. Покрај понискиот раст и пониската реализација на капиталните инвестиции се очекува ...
сите 47 | | | веќе видена

Ова уследи откако Кирацовски рече дека СДСМ не номинирала свој кандидат во Гостивар и Тетово зашто во партијата немало подобар кандидат од оние на нивните ...
сите 7 | | | веќе видена

За жал овие три месеци и доаѓањето на власт на СДС сведоци сме на еден економски пад односно слободно можам да кажам фијаско во делот на економијата, ова на ...
сите 158 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ си се занимава со самиот себе и знае што треба да направи и тоа го потврди 10 изборни циклуси наназад и тоа ќе го запечати на 11 – на 15 октомври. ...
сите 7 | | | веќе видена

-Денот на изборите беше на 11 декември кога на народот на Зоран Заев му порача „Господине Заев вие сте минато, бидејќи дадовте збор“. Заев за жал не го ...
сите 7 | | | веќе видена

-Ние треба да се задолжуваме конкретно и за капитални инвестиции, а оваа Влада буквално не знаеме за што ги троши овие милиони. Во минатото се гледаше ...
сите 158 | | | веќе видена

-Работејќи во Собранието и во оваа комисија за финансии во минатото ние бевме сведоци во креирањето политиките во економскиот дел од ВМРО-ДПМНЕ во време кога ...
сите 158 | | | веќе видена

Вели дека граѓаните се воздржани во потрошувачката, но и оти корпатировниот сектор е воздоржан од инвестирањето. -Тоа на среден и на долг рок ќе доведе до ...
сите 158 | | | веќе видена

Националниот центар за урагани на САД, со седиште во Мајами, соопшти дека предупредувањето стапи во сила за делот кој се протега од Воч Хил во американската ...
сите 167 | | | веќе видена

Секако треба да бидеме позитивни, бидејќи позитивното размислување води кон позитивни резултати. Ако константно размислуваме негативно тогаш само тоа и ќе ни ...
| | веќе видена

next