Иран, Русија и Кина денеска почнаа заеднички поморски вежби во Индискиот Океан, со цел да ја зголемат поморската безбедност. Иранската државна телевизија ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното претпријатие „Градски паркинзи“ Скопје кое е долги години е управувано од кадар на партијата од власт, Демократски Сојуз е компанија должник. Ова ...
сите 98 | | | веќе видена

Пиунот Ковачевски да смогне храброст и да излезе на избори без техничка влада, а за помалите партии предлог за една изборна единица. ВМРО-ДПМНЕ е спремна да ...
сите 577 | | | веќе видена

Вашингтон, 21 јануари 2022 (МИА) – Американското Министерство за домашна безбедност (DHS) вчера најави дека есенцијалните работници, како што се возачите на ...
сите 231 | | | веќе видена

Лесното пренесување на новата варијанта на Ковид-19 – омикрон, како во светот, така и кај нас, продонесе за драстично зголемување на бројот на новозаразени. ...
сите 398 | | | веќе видена

Белорускиот претседател Александар Лукашенко за следниот месец свика референдум за уставните амандмани, што би можело да му овозможи дополнително да го зајакне ...
сите 46 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски одговори на коментарите на американскиот колега Џо Бајден за руската „мала инвазија“ на неговата земја. Бајден рече ...
сите 342 | | | веќе видена

Експлозија во западниот дел на Гана во четвртокот срамни со земја стотици згради кога камион кој превезувал експлозиви во рудник за злато се судрил со ...
сите 27 | | | веќе видена

Светската банка одобри заем од 750 милиони американски долари за Јужна Африка поврзан со закрепнувањето на земјата, посебно за заштитата на сиромашните и ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 342 | | | веќе видена

Сплиќанката Маја С., девојката која последна била во контакт со исчезнатиот сплиќанец Матеј Периш, првпат се огласила за „ТВ прва“ во врска со исчезнувањето на ...
сите 65 | | | веќе видена

Познатиот актер СВЕДОК НА НECPEЌАТА која ја потpece Македонија: “Слушнав кpици кои нема да ги заборавам цел живот” Во истата поч ина 24 годишна девојка од ...
сите 159 | | | веќе видена

Професорката и пратеник во Собранието, Гордана Силјановска Давкова вечерва во гостувањето во ТВ21, во врска со денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 22 | | | веќе видена

Фудбалерот Душко Тошиќ вчера го прослави својот 37-ми роденден во родниот Зрењанин. Таму тој ги собра сите свој пријатели во еден ресторан, а на фотографијата ...
сите 11 | | | веќе видена

next