Пред синоќешниот протест, власта со сите сили се спротивстави на граѓаните кои од другите градови беа тргнати кон Скопје. На патарините имаше голем број на ...
сите 82 | | | веќе видена

Гордоста на македонската метал-кор сцена, групата „Смат“ (SMUT) го промовира својот нов видео-спот за песната „ВО МОЈОТ ГРАД“, кој од денеска е објавен на ...
сите 7 | | | веќе видена

На граничниот премина Брегана, на влезот во Словенија, во автобус кој тргна од Тузла кон Хамбург, се породи една патничка. Меѓу патниците во автобусот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Веројатно единствен и најлесен пат за Македонија да обезбеди пласман на Европското првенство во 2020 година е Лигата на нации, каде сигурно ќе има послаби ...
сите 64 | | | веќе видена

Повреди на постапката и на правата на обвинетите констатира Хелсиншкиот комитет во судењето за упадот во Собранието од 27 април. Како што стои во октомврискиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Српската министерка за сообраќај, градежништво и инфраструктура Зорана Михајловиќ денеска најави дека и покрај проблемите на градилиштето, до крајот на ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешната мисица на Македонија Сара Леши девет години е американска снаа и го живее животот од сонишата. Пред речиси една деценија во Скопје го запозна мажот ...
сите 4 | | | веќе видена

Животот понекогаш е навистина тежок. Понекогаш животот задава тешки удари и понекогаш губиме секаква желба да продолжиме понатаму. Понекогаш едноставно немаме ...
сите 2 | | | веќе видена

Белгискиот голман Тибо Куорт по натпреварот од Лигата на нации против Швајцарија (2:5) рече дека тимот се опуштил откако постигна два гола на почетокот на ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, в о рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, оствари средби со ...
сите 66 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на клиничкиот центар во Скопје реагира по повод најавеното покачување на платите на здравствените работници. Тие напоменуваат дека со ова ...
сите 35 | | | веќе видена

next