Откако вчера имаше голема прослава во домот на Цеца по повод раѓањето на внукот Жељко, денеска на ред е и женската страна. Прославата во домот на Богдана се ...
сите 58 | | | веќе видена

Во „Само вистина„ Драган Даниловски посочи дека доколку вака продолжи бројката на новозаболени не би требало да има избори, ниту масовни настани. „Ако бројот ...
сите 389 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на митрополитот Агатангел и Повардарската ...
сите 101 | | | веќе видена

Драган Даниловски вечерваимаше јавување во емисијата „Само вистина“ каде што посочи дека има неколку теории како ќе се одвива вториот бран на Ковид – 19. Но ...
сите 389 | | | веќе видена

На магистралните правци на гостиварското подрачје забележителен е зголемен интензитет на сообраќајот. Поголемиот број автомобили одат кон југот од земјава. На ...
сите 249 | | | веќе видена

Вечерва во „Само Вистина“ имаше јавување Драган Даниловски кој што посочи дека не ни помислил дека вака ќе се случи за викендот. Тој смета дека требало само ...
сите 389 | | | веќе видена

Докторката од Инфективната клиника Жаклина Шопова на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека Филипче мора да биде реалист и да признае дека ...
сите 6 | | | веќе видена

Потпретседателот на Граѓанската опција за Македонија- Гром Љупчо Пренџов на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со власта. -Со така наречените мерки ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево Ѓорѓија Сајкоски преку статус на Фејсбук пишува дека наместо фотоволтаична централа празна ливада во стар рудник Осломеј. ...
сите 3 | | | веќе видена

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ вчера се породи и на свет го донесе синот Жељко. Токму по тој повод, Цеца во својата вила на Дедиње организираше ...
сите 58 | | | веќе видена

Дефинитивно таа е една од највредните изведувачи на македонската естрада. Пејачката Наташа Малинкова и во услови на пандемија за своите обожаватели сними уште ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако вчера експресно Владата потврди дека од денеска во Скопје во 21 часот стартува 80 часовниот карантин кој ќе трае до понеделник до 5 часот наутро речиси ...
сите 249 | | | веќе видена

Владата веднаш да преземе мерки за заштита на вработените во јавниот сектор, апелира денеска дополнителниот заменик-министер за информатичко општество и ...
сите 49 | | | веќе видена

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше ...
сите 44 | | | веќе видена

next