Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 167 | | | веќе видена

ОВЕН Тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е ...
сите 52 | | | веќе видена

Метеоролозите за деновите од викендот кој е пред нас прогнозираа дожд на пониските и снег на повисоките места, а вечерва веќе падна првиот снег на планинскиот ...
сите 231 | | | веќе видена

Најдобриот македонски изведувач на слободни удари, Енис Барди, уште еднаш ја потврди својата класа и го „отвори“ бункерот на Лихтенштајн со гол од слободен ...
сите 108 | | | веќе видена

Пејачката Александра Пријовиќ ужива во својата бременост, а заедно со нејзиниот сопруг ќе станат родители во март. Пријовиќ одлучи да се породи во Белград, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на Албанија Илир Мета, одговарајќи на новинарски прашања, случајот со Никола Груевски го оцени како политички прогон. - Секој политичар, особено ...
сите 59 | | | веќе видена

– Во 1929 година е потпишано меѓународно протестно писмо за ослободување од затвор на ПАНКО БРАШНАР – стариот велешки револуционер и мој сограѓанин. ...
сите 15 | | | веќе видена

Овој моќен напиток може да ви помогне да направите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот на килограми без многу напор. Кога е организмот ...
сите 16 | | | веќе видена

Македонското меѓународно движење за човекови права од Канада тврди дека домашни компании од одбиваат да соработуваат на бизнис основа со движењето поради страв ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска во емисијата Отворено на Алфа изјави дека власта намерно го злоупотреби Деловникот и спогодбата со Грција ја ...
сите 6 | | | веќе видена

На граѓаните им е преку глава од лажните ветувања од СДСМ. Граѓаните сакаат тоа што им го ветивте пред изборите да им го реализирате, вели пратеничката на ...
сите 6 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа со смртни последици, во која учествуваше и службеното возило на Амбасадата на Турција во Косово, во кое била и амбасадорката Кивилчим ...
сите 24 | | | веќе видена

next