Скулптурите од мраз и снег што ги изработија речиси 10.000 уметници во кинескиот град Харбин, се истопија поради топлиот бран што ги изненади организаторте, па ...
сите 25 | | | веќе видена

На улица „Јустинијан Први“ во Скопје, вчера во 11.32 часот, патничко возило „Тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(31) од село Чифлик, ...
сите 63 | | | веќе видена

Не знам дали мојот син е жив, дали јаде, дали спие, дали му е ладно… Ова не е живот. Како јас да живеам, а да не знам каде е, како е и што прави моето дете. ...
сите 7 | | | веќе видена

Синот на пратеникот Горан Мисовски, Кристијан Мисовски, по многубројните прозивки и притисоци на јавноста, одлучи да даде отказ од работното место во ...
сите 117 | | | веќе видена

Еден национален ансамбл за фолклорни ора и песни не замина на натпревар поради тоа што нема менингококна вакцина. Дестинацијата каде се одржувал натпреварот ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука соопшти дека е должно да преземе законски мерки за привремено одземање на надлежностите на Општина Гостивар за именување ...
сите 94 | | | веќе видена

Синот Михајло и ќерката Санела Шаулиќ го идентификуваа телото на пејачот вчера попладне околу 15 часот, потврди за српските медиуми пријател близок до ...
сите 193 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски се неспособни и неодговорни, а нивната неспособност граѓаните ја плаќаат со своите животи. Состојбата со безбедноста во ...
сите 208 | | | веќе видена

На свадбените прослави особено оние на Балканот секогаш има по некој интересен лик кој е поднапиен, весела сваќа, роднина од трето колено кој пука сеир и што ...
сите 2 | | | веќе видена

Овен Овие денови ќе бидете во ситуација да повлекувате правилни потези и да донесувате успешни заклучоци. Занимавајте се со работа поврзана за договори, учење ...
сите 48 | | | веќе видена

next