За прв пат имавме и рекордни 120 заболени во последните 24 часа, од кои најголем број се од Скопје, поради што Владата одлучи да го стави Скопје во карантин за ...
сите 20 | | | веќе видена

Цели три месеци сум се воздржал од пишување на темата Ковид19, a инаку тие што ме познаваат знаат дека важам за јавен критичар во позитивна смисла на зборот, ...
сите 7 | | | веќе видена

Кија Коцкар стана сопственичка на уште една недвижност во елитна населба во Белград. Коцкар претходната година заработи многу пари благодарение на настапите и ...
сите 6 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо и Лионел Меси изминативе 15 години доминираат на фудбалската сцена. Двајцата имаат неверојатни кариера со огромен број титули зад својот грб ...
сите 61 | | | веќе видена

Повеќе од добрите игри во изминативе неколку сезони во дресот на Хувентуд е причината што два евролигашки тима од Шпанија да ја почнат битката околу потписот ...
сите 15 | | | веќе видена

Комплетно треба да се смени стратегијата бидејќи видовме дека политиките што се спроведуваат не даваат резултат, рече доктор Игор Николов, член на ИК на ...
сите 219 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 219 | | | веќе видена

При пад од трактор, во делчевската населба Таушанско маало почина 6 годишно дете. Екипа на Итната медицинска помош интервенирала на повик во 14 часот, при што ...
сите 47 | | | веќе видена

Природно е луѓето да бегаат од жариштата со корона вирус – вака микробиологот доктор Никола Пановски ја правда вчерашната одлука на илјадниците скопјани кои за ...
сите 219 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче ја споделува лудоста на Зоран Заев. Се случува тотално фијаско во справување со кризата произлезена од корона вирусот. ...
сите 691 | | | веќе видена

Јавноста денеска на големо ја прашува власта предводена од СДСМ која во карантин си однесе дури 75 свои партиски членови како дополнителниот министер за ...
сите 58 | | | веќе видена

На Зоран Заев одамна му се скинати жиците не само на гитарата, тој е паднат од жицата по која оди, како што сака сам да каже, а верувам дека многу брзо и ...
сите 691 | | | веќе видена

Поранешниот владин министер, а сега претседавач на Собранието на Стопанската комора Антони Пешев на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека: ...
сите 33 | | | веќе видена

next