-Во изминативе 4 години, како и во претходните 4 од првиот мандат работев транспарентно, напорно и посветено, а плод на тоа се стотици реализирани проекти во ...
сите 40 | | | веќе видена

-Зоран Заев е човек кој го исплаќа долгот кон своите партиски пајташи на грбот на државата односно на сметка на граѓаните. Башановиќ, Цветанка Ласкова, Исмет ...
сите 42 | | | веќе видена

Возачот е приведен. Полицијата соопшти дека засега не е познато дали возачот намерно удрил во постојката, но француските медиуми јавуваат дека претходно уште ...
сите 85 | | | веќе видена

Вчера била објавена веста дека детето со британско-австралиско државјанство било пронајдено. Џулијан се наоѓал со својата мајка на улицата Ла Рамбла во ...
сите 524 | | | веќе видена

Актерката има 44 години, но по нејзиниот изглед не би рекле дека има повеќе од 30. Совршена како некогаш, со стомачни мускули како на дваесетгодишна девојка, ...
сите 6 | | | веќе видена

-Бевме сведоци на фингирана сообраќајна несреќа кога комбе во движење ја удри позади колата службена. Очигледно притисоците имаат за цел да се откажеме од оваа ...
сите 96 | | | веќе видена

Него пред еден ноќен локал во центарот на Хабаровска до смрт го претепа извесен ММА борец Анар Лакверанов. До трагедијата дошло од банална причина, кога под ...
сите 20 | | | веќе видена

По извршената интервенција врз раката на детето кое имало скршеница на надлактица, му е поставен надворешен фиксатор и тоа е во добра општа состојба. Според ...
сите 50 | | | веќе видена

Џамбаски уште еднаш појаснува дека со потписот на договорот, Македонија ѝ отвора можност на Бугарија да ја уценува Македонија на промена на официјалната ...
сите 30 | | | веќе видена

Катарците ќе градат стадион со невообичаен изглед, кој ќе ја отсликува традицијата на оваа земја. Стадионот „Ал Тумама“, се гради на шест километри од Доха, а ...
сите 15 | | | веќе видена

next