Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна доктор Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ. -На ...
сите 1061 | | | веќе видена

Во првите 24 часа од враќањето на рестриктивните мерки, регистрирани се 481 прекршоци кај лица кои не носеле лична заштита, а 155 се приведени од 203 лица кои ...
сите 203 | | | веќе видена

Во семејната куќа на семејството Родиќ, на снаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ, по повод раѓањето на малиот Жељко Ражнатовиќ се одржа голема прослава, а иако ...
сите 58 | | | веќе видена

Властите во Пекинг им препорачаа на кинеските граѓани да не патуваат во Австралија поради, како што се наведува, расна дискриминација и насилство врз Азијци. ...
сите 103 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале ...
сите 203 | | | веќе видена

Петре Шилегов продолжува да го превработува градот Скопје од кој прави партиски штаб. Сега тој преку претпријатието Комунална хигиена склучи нов договор за ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Може да се надевате на позитивни пресврти кои ќе ви донесат нови работни шанси. Љубов: Ве очекува интересна комуникација со личност која ќе покаже ...
сите 98 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 1061 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 1061 | | | веќе видена

Новинарот Џелал Незири смета дека отворањето на темата за датум за одржување на избори и калкулациите на партиите на власт, во однос на престојните избори, се ...
сите 355 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 1061 | | | веќе видена

next