– На самото место на незгодата, животот го загубиле двајцата сопатници во возилото, на возраст од 55 и 50 години и двајцата од село Радибуш, Кривопаланечко, ...
сите 51 | | | веќе видена

– Се степа на тренинг со Андреа Раџи и поради тоа пред средбата со Мец беше изоставен од тимот, наведува „Л’Екип“. Се шпекулира дека 18-годишниот Мпабе имал ...
сите 34 | | | веќе видена

Либертас пренесе дека според информации од МВР автобусот кој излетал од патот би со грчки регистерски таблици, за после да ја преиначи информацијата и да ...
сите 255 | | | веќе видена

Груевски посочува дека ако Владата мисли оти со поголеми даноци ќе собере повеќе пари во државната каса прави огромна грешка. – На тој начин освен што ...
сите 90 | | | веќе видена

Општината Илинден одличен пример за локален економски развој. Локална економска зона Марино-Кадино е со површина 115 хектари, со 50 градежни парцели за ...
сите 26 | | | веќе видена

-Само пред месец дена е ставен камен темелникот на новата странска инвестиција WIK која ќе генерира нови 2000 вработувања. Исто така, со средства од ...
сите 24 | | | веќе видена

-Да ја спречиме иницијативата на Владата на СДСМ за населување на мигранти бидејќи по нивно доселување нема да биде ништо исто, доселувањето значи намалување ...
сите 87 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, е задоволен од нивната работа и посочува дека градоначалниците исполниле најголем дел од ветувањата дадени пред ...
сите 90 | | | веќе видена

-Видовме кои се тие работи кои се поважни за нив, ангажманот на менаџери од српската естрада и плаќање на платеници кои кршеа и палеа низ Скопје и други ...
сите 156 | | | веќе видена

-Водејќи се од демохристијанските вредности во изминатиот период имавме голем број на хуманитарни активности. Во таа насока е реконструкцијата на овој објект ...
сите 26 | | | веќе видена

Поради пожарот во околината на Бенковац, кој е најголем пожар оваа година на подрачјето на Задарската жупанија затворен е патот помеѓу Бенковац и Пировац. на ...
сите 294 | | | веќе видена

-СДС врши депрофесионализација на институциите. На места каде треба да се именуваат луѓе со минимум високо образование се поставуваат среднисти, каде што ...
сите 43 | | | веќе видена

-Кадрите на СДС и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска повеќе време одвојуваат за анализа на сите детали околу згрижувањето на мигрантите, ...
сите 98 | | | веќе видена

Постојките се наоѓаат во две различни области на градот – 13 и 11. Инцидентите се случија во интервал од 6.30-7.30 по локално време. На првата станица комби ...
сите 71 | | | веќе видена

Не е познато каде и на кое место се случило ова, но слободно може да кажеме дека се работи за сурова битка на повеќе момчиња, но на снимката може да се види ...
сите 4 | | | веќе видена

next