Јас не избегав од правдата,туку користејќи други меѓународно правно регулирани методи продолжувам да ја барам правдата и за мене и за сите други жртви на ...
сите 543 | | | веќе видена

Судот и обвинителството се претворија во инструмент за политичка уцена и пресметка со политичките неистомисленици, како и покривање на неработењето на владата, ...
сите 543 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, денес преку социјалните мрежи ги потврди пишувањата на медиумите дека од страна на властите во ...
сите 543 | | | веќе видена

Денес Република Унгарија, земја членка на ЕУ и НАТО, одговори позитивно на моето претходно поднесено барање за добивање политички азил заради политички прогон ...
сите 543 | | | веќе видена

Беким Реџепи, членот на Судскиот совет, кадар на ДУИ, на кого му завршува 6 годишниот мандат во Советот во текот на декември, викендов е „уловен“ од медиумите ...
сите 7 | | | веќе видена

Ивор Мицковски кој важи за догогодишен поддржувач на ССМ на социјалните мрежи открива дека во државната агенција М-НАВ се вработени блиски роднини на високи ...
сите 17 | | | веќе видена

Со повеќе настани во Скопје и Битола под мотото „За нас сонцето грее од запад“ кои ќе се крунисаат со концерт на албанскиот виолинист Шкелзен Доли во Скопје ...
сите 89 | | | веќе видена

Британскиот Врховен суд денеска ја отфрли жалбата на Владата во Лондон на одлуката на пониска судска инстанца со која се дозволува Судот на ЕУ да може да се ...
сите 10 | | | веќе видена

Романскиот претседател Клаус Јоханис одби да ја назначи Олгуца Василеску за министер за сообраќај и Илан Лауфер за министер за регионален развој. На денешната ...
сите 26 | | | веќе видена

Очигледно беше дека со заминувањето на Кристијано Роналдо, Реал Мадрид ќе мора да прави некакви промени. Лошиот старт на сезоната и врачениот отказ на Јулен ...
сите 8 | | | веќе видена

next