Заштитата на јавното здравје, безбедноста на посетителите, но и безбедноста на вработените во туризмот остануваат наш прв приоритет, за кој не се преговара, ...
сите 100 | | | веќе видена

Едно од највлијателните и најпрестижни медицински списанија „Лансет“ го повлече истражувањето за лекот хидроксихлорокин, што беше објавен на 22 мај. “Тројцата ...
сите 14 | | | веќе видена

Додека во земјите од регионот се говори за опоравување од корона кризата, или за економија, отворање на границите, на Македонија и се случува катастрофа, ...
сите 48 | | | веќе видена

Со новиот бран на коронавирус во Македонија се зголеми и бројот на лица кои се позитивни на вирусот, но немаат симптоми. Податоците од Институтот за јавно ...
сите 101 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов не престанува со скандалите. Најново е што во услови на тешка економска криза и во моменти кога се кратат плати тој преку ...
сите 85 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.06) на територијата на Македонија на 166 лице им се издадени решенија за изолација, а 197 лица потпишале изјави за ...
сите 215 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје информира дека во текот на вчерашниот ден регистрирани се нови 119 случаи на коронавирус во Македонија (Министерството за здравство ...
сите 150 | | | веќе видена

Клубовите од Премиер лигата се надеваат дека за почетокот на следната сезона на одреден број гледачи ќе им биде дозволено да присуствуваат на натпреварите од ...
сите 46 | | | веќе видена

Јувентус бил на пат да се раздели со напаѓачот Гонзало Игуаин, но Аргентинецот направил договор со тренерот Маурисио Сари за да остане во тимот. Според „Гаџета ...
сите 48 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата ја покажуваат 386-те новозаразени во последните четири дена. Низ цел Балкан коронавирусот стивнува. Во најголем дел од земјите речиси ...
сите 244 | | | веќе видена

Од денеска се уникуваат ограничувањата за патувања меѓу Унгарија, Австрија, Чешка и Словачка, соопшти синоќа унгарскиот шеф на дипломатијата, Питер Сијарто. Во ...
сите 157 | | | веќе видена

ОВЕН Имате многу обврски, па на полето работа лесно може да ви се создаде некој начин на хаотична ситуација. Саканата личност ќе сака да покаже дека не и е ...
сите 68 | | | веќе видена

next