Руското министерство за надворешни работи соопшти дека свикало состанок со швајцарскиот амбасадор во Москва, Иво Росије.Како што се наведува, тој бил повикан ...
сите 24 | | | веќе видена

Режисерот на „Оскарите", Глен Вајс (57), беше главна ѕвезда на синоќешното доделување на наградите „Еми", откако на сцената ја прими наградата за режисер на ...
сите 40 | | | веќе видена

Серијата „Игра на тронови" на американската кабелска телевизија Ејч-Би-О (HBO) беше удостоена со наградата Еми за најдобра драмска серија на 70-тата церемонија ...
сите 40 | | | веќе видена

Шефот на германската служба за внатрешна безбедност, Ханс Георг Масен, е сменет од функцијата поради конфликтот со германската канцеларка, Ангела Меркел, во ...
сите 38 | | | веќе видена

Стивен Армстронг се исплашил кога го видел „ужасниот летачки педмет" покрај креветчето на својата 13-месечна ќерка Ел која ја гледал како спие.31-годишниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Руските пратеници изгласаа закон со кој се предвидува казна затвор до една година за медиуми и физички лица кои не сакаат да повлечат или негираат информации ...
сите 8 | | | веќе видена

Во вечерните часови на вчерашниот ден, 41-годишна скопјанка во полиција пријавила дека додека таа не била присутна, нејзиното малолетно дете исчезнало од соба ...
сите 54 | | | веќе видена

Очекуваме позитивен резултат од референдумот и му посакуваме успех на Заев, порача портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос на ...
сите 186 | | | веќе видена

29-годишната Сара Брамли, признала дека го поттикнала своето поранешно момче на насилство, кое извршило убиство, така што му пратила фотографија од сексот со ...
сите 8 | | | веќе видена

Да бидеме хумани и да донираме за Катерина Рујковска на која треба да ѝ се пресади рожница за да може светот да го гледа како останатите нејзини ...
сите 14 | | | веќе видена

next