" alt=Фудбалската репрезентација на Македонија е пред пласман во Ц лигата на Лигата на нации и место во плеј-офот со кое ќе се брка место на Европското ...
сите 88 | | | веќе видена

Знам дека нема одговорност кај министерот за внатрешни работи, бидејќи се направени сите чекори од негова страна. Се водат две истраги – една е од внатрешна ...
сите 101 | | | веќе видена

Луѓето од бившата власт, бившите власти успеваат да се спасат, а како рече Миле – ако не можеш шо магарето, удри по самарот. Само оние од подолните структури ...
сите 68 | | | веќе видена

(Фото: Илустрација „Bombardier Global 6000“) Луксузниот приватен авион што го користи унгарската владејачка и бизнис елита, меѓу кои и премиерот Виктор Орбан, ...
сите 378 | | | веќе видена

Марија Шерифовиќ пред два дена го прославила 43 роденден, а на снимање на емисијагта "Џвездите на Гранд" ја дочекалче подароци од некои колеги од жирито.Саша ...
сите 4 | | | веќе видена

Марина Туцаковиќ претставува една од најбитните лица на естрадното небо. Без не би се создале многу хитови, а ни пеачки имиња кои денеска полат многу клбови и ...
сите 2 | | | веќе видена

МАНУ реагирала до Владата дека Преспанскиот договор не е правосилен без потпис од Претседателот и негова објава во Службен весник. Првиот човек на Академијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Одговори на сите прашања поврзани со барањето за азил на поранешниот премиер, Никола Груевски се наведени на блогот abouthungary.hu. На текстот кој се појави ...
сите 378 | | | веќе видена

Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
сите 58 | | | веќе видена

Од кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан реагираат дека ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски.Спротивно на ...
сите 286 | | | веќе видена

next