Во март следната година коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос одново ќе разговараат за договорот од Преспа. Ова според грчката ...
сите 100 | | | веќе видена

Приштина и Тирана се обврзани целосно да ги почитуваат одредбите од Спогодбата за асоцијација и стабилизација кои се однесуваат на коректно управување со ...
сите 155 | | | веќе видена

Британската фунта денеска нагло падна бидејќи премиерката Тереза Меј остана на цврстите позиции за брегзитот, што ден претходно во Европската Унија беше ...
сите 102 | | | веќе видена

Долго годишната врска крунисана со бракПеачот Стеван Анѓелковиќ одлучил после догогодишно забавувањ со девојката Наташа да го каже судбоносното ДА.Тие двајца ...
сите 6 | | | веќе видена

Достоинството на македонскиот народ е ставено на тезга од страна на Зоран Заев, кој крои нов Устав напишан по грчки инструкции, обвини денеска на ...
сите 228 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски, денеска на прес-конференција најави дека на 23 септевмри, в недела, во сите месни заедници, од 17 до ...
сите 37 | | | веќе видена

Целосно бесмислени се обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати. Уставните промени ќе се реализираат по референдумот во духот на ...
сите 269 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода започна со санација на улицата Студеничанска во село Драчево.Од општината соопштија дека со градежните зафати ќе се изврши целосно гребење ...
сите 37 | | | веќе видена

Познатата водителка после мажење за Симеон Окомокос и понатаму не се преселила во Грција. Сузана затоа решила да раскаже што е тоа што ја спречува и каков е ...
сите 7 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во ...
сите 137 | | | веќе видена

Денеска во Владата, Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, и подносителите на проекти потпишаа договори за кофинансирање на проектите од првиот јавен ...
сите 36 | | | веќе видена

Емиратите го лансираа Food and Wine Channels и на тој начин им обезбедуваат на патниците да имаат увид во начинот на создавање менија за летови и во ...
сите 3 | | | веќе видена

Тенискиот спектакл Лејвер куп почнува денес во Чигаго. Љубителите на тенисот од цел свет ќе уживаат во дуелите на тимот "Европа" со тимот на "Светот".За ...
сите 85 | | | веќе видена

Во просториите на Министерството за надворешни работи во коорганизација со Секретаријатот за европски прашања и Кабинетот на Премиерот, се одржа Конференција ...
сите 55 | | | веќе видена

next