Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ.Од ЕВН известуваат дека напојувањето на тунелите на патот Демир Капија – Смоквица ...
сите 37 | | | веќе видена

Австралиски и индонезиски научници неодамна на ѕидот на една пештера на индонезискиот остров Борнео го открија најстариот цртеж на животно, црвено-портокалова ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден Холанѓанец смета дека треба да има право законски да ја промени својата година на раѓање бидејќи „трансродовите луѓе можат да го променат полот”, пишува ...
сите 14 | | | веќе видена

Пеачката Емина Јаховиќ конечно признала дека е во врска со турскиот милијардер Седатин Саран.Емина која како гостинка во познатата емисија "Амиџ шоу" на Огнен ...
сите 12 | | | веќе видена

Ана Севиќ прв пат јавно прозборела за својот нов партнер. Бившата сопруга на Дарко Лазиќ гостувала во емисијата на Огнен Амиџиќ и открила детали за врската со ...
сите 74 | | | веќе видена

Борба за рамноправно старателство на Александар Поповиќ, син на хрватската пеачка Северина и кралот на бакарот Милан Поповиќ продолжува и добива нови филмски ...
сите 19 | | | веќе видена

Дербито меѓу Фенербахче и Галатасарај заврши со тепачка, а фудбласкиот сојуз на Турција ги казни актерите во масовниот инцидент од минатата недела.Двете екипи ...
сите 23 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас вети дека следната година, кога ќе истече неговиот мандат, ќе бидат отворени нови 10 000 работни места во јавниот сектор.Вечерва ...
сите 25 | | | веќе видена

Експертите се едногласни дека наводната даночна реформа за праведни даноци ќе нема речиси никаков ефект во буџетот на Република Македонија. Имено токму на оваа ...
сите 122 | | | веќе видена

На дописникот на СНН од Белата куќа укината му е акредитацијата после расправија со претседателот Доналд Трамп на конференција за медиуми.Кога новинарот Џим ...
сите 94 | | | веќе видена

next