Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го продолжи рокот за аплицирање за поврат на средствата за камати за реализирани ...
сите 88 | | | веќе видена

„Кажете им збогум на врвките за чевли”, ова се зборовите со кои на презентацијата на новите патики, на присутните им се обрати Мајкл Донах, директор на „Најки“ ...
сите 8 | | | веќе видена

Авионот на Путин ИЛ-96-300ПУ чини 500 милиони долари и е опремен со напредна технологија која оваа летечка палата, како што ја нарекоа медиумите, ја прави ...
сите 11 | | | веќе видена

Во пресрет на одржувањето на првиот македонско-бугарски бизнис форум „Македонија-Бугарија 2019“, во Владата на Република Македонија се одржа билатерална средба ...
сите 41 | | | веќе видена

Додека сите се фокусирани на фотографиите и видеата од скандалот на Карлеуша овој дечко на својот коментар собра 4000 лајкови. Тој со својот коментар ...
сите 7 | | | веќе видена

Maкедонскиот естраден уметник Влатко Миладиноски ги забавуваше нашинците за Стара Нова година – Василица, во Торонто, Канада.Салата каде беа собрани ...
сите 18 | | | веќе видена

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на полноќ се исполнуваат сите ...
сите 207 | | | веќе видена

Европската мрежа за снабдување со електрична енергија минатата недела била блиску до колапс, што можело да предизвика милиони домаќинства да останат без ...
сите 13 | | | веќе видена

Вкупно 718 понуди пристигнаа до Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за учество на јавниот повик за давање под закуп на земјоделско ...
сите 88 | | | веќе видена

Карта за бизнис-класа на авиокомпанијата „Сингапур ерлајнс“ би требало да ви овозможи на посакуваната дестинација да стигнете одморени, особено што летот со ...
сите 50 | | | веќе видена

Спасувачките екипи пронајдоа коса од двегодишното дете кое падна во длабок бунар во Шпанија. Со ДНК тестовите е потврдено дека детето се наоѓа во тесниот и ...
сите 27 | | | веќе видена

Американски бизнисмен кој ги преживеа нападите на Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година во САД, е меѓу 21 жртва од нападот на милитантите на ...
сите 29 | | | веќе видена

next