Приказната на Џејмс Оливер, кој тврди дека патува низ времето и дека е заглавен во 2018. година, е необична самата по себе, но фактот дека минал и на ...
сите 23 | | | веќе видена

Масовните протести организирани од црквата ја спречија грузиската Влада да го донесе законот за легализација на одгледувањето канабис во медицински ...
сите 9 | | | веќе видена

Сте завршиле факултет, сте нашле работа, имате партнер, но прстенот и понатаму не сјае на вашата рака? Додека родителите се прашуваат што чекате, објаснувајки ...
сите 24 | | | веќе видена

Мислите дека треба да поминете часови во фризерски и козметички салон, да ја облечете најскапата гардероба и највисоките потпетици, за да го заведете. Но, ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку три лица се убиени во пукањето што се случи во 9 часот наутро по локално време во сојузната американска држава Мериленд, во округот Харфорд.Ен-би-си ...
сите 46 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на „Хипо банка“, Гунтер Штрајдингер, преку видео врска од затвор сведочеше на судењето против поранешниот хрватски премиер, Иво Санадер, кој е ...
сите 18 | | | веќе видена

Денеска Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати речиси150 милиони денари за субвенции за третата фаза за литар предадено ...
сите 109 | | | веќе видена

next