Дарко Лазиќ открил дека денес и официјално ставил крај на бракот со пејачката Ана Севиќ. И додека е во исчекување на раѓањето на второто дете со новата ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев на денешната прес конференција по повод Предлог-законот за враќање на 15% од данокот на додадена вредност на граѓаните кој ...
сите 214 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев се сретна со претседавач на ОБСЕ и вицепремиер и министер за надворешни работи и европски прашања на Словачка, Мирослав ...
сите 97 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против пет лица за сторено кривично ...
сите 45 | | | веќе видена

Делегација од градоначалници на 11 општини предводена од министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и од претседателот на ЗЕЛС, Петре Шилегов денеска во ...
сите 39 | | | веќе видена

Криминалец од Скопје кој се барал со потерници за повеќе сторени кривични дела, бил приведен од полицијата на улица „Методија Андонов Ченто“на 18 јуни околу 11 ...
сите 56 | | | веќе видена

Општина Аеродром ја известува јавноста дека врз основа на јавниот интерес и принципите за рационалност и економичност ќе го преиспита сукцесивниот Договор со ...
сите 25 | | | веќе видена

Додека лидерот на ДУИ, Али Ахмети, заедно со своите сопартијци го финализираат законското решение за т.н. „ветинг“ – процес на проверка на интегритетот, ...
сите 23 | | | веќе видена

Резултатите од едно британско истражување тврдат дека луѓето се најздрави на 30, најбогати на 47, а сексот им е најдобар на 32 години. Во истражувањето ...
сите 15 | | | веќе видена

Маја Трпковска, мајката на yбиeниoт Пинета Секондо, секојдневно на социјалните мрежи ја вoди биткaта за пpaвда за нејзиниот син. Нејзината болкa веројатно ...
сите 21 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд денеска ја објави пресудата за предметот со сообраќајната несреќа која на 18 септември 2015 година се случи на булеварот Илинденска кај ...
сите 21 | | | веќе видена

Автомобил „опел вектра“ синоќа удрил во полицаец во пределот на ногата, кога службеникот дал знак за запирање на возилото на улица „515“ во Скопје.По ова, ...
сите 11 | | | веќе видена

Апликацијата преку својот мобилен телефон, на 1 јули, ќе може да ја симнат сите граѓани над 15 години, со важечка лична карта и трансакциска сметка. Условот е ...
сите 214 | | | веќе видена

next