Во воздушен напад во авганистанската покраина Хелманд се убиени 16 цивили, меѓу кои осум деца и три жени, соопшти претседателот на покраинското собрание ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалните мрежи Дивна Карлеуша наводно објавила порака дека Душко Тошиќ е добар зет, но така не мислела порано. Сега испливал доказ за тоа како мајката на ...
сите 95 | | | веќе видена

Експлицитни фотографии кои Јелена Карлеуша ги праќала на Врањеш испливале во јавноста, а од тогаш никој не престанува да зборува за аферата на фудбалерот и ...
сите 30 | | | веќе видена

Иако многумина мислеле дека овој брак ќе потрае, изгледа дека не е се онака како што се чини.Последната жолчна кавка која ја имале, Амал Клуни ги собрала ...
сите 13 | | | веќе видена

Светлана Ражнатовиќ се најде во проблем кога нејзиниот тим воочил вртоглав раст на следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. Таа е свесна дека ова е "нечија ...
сите 3 | | | веќе видена

Паскал Селик (49) организира раскошна свадба со помош на организаторот на венчавки за да ја прослави љубовта кон постелнината, објави „Мирор“.Уметницата, која ...
сите 6 | | | веќе видена

Некогаш најплатениот модел во светот, Наоми Кембел, минатата година најави дека планира да оди во „пензија”, но сепак одлучи да прошета на модната писта и тоа ...
сите 9 | | | веќе видена

Венецуелскиот претседател, Никола Мадуро вечерва и се обрати на нацијата.Тој во своето обраќање нагласи дека одлучил да ги затвори амбасадите и конзулатите во ...
сите 388 | | | веќе видена

Грчката полиција и вечерва употреби солзавец за да ги растера насобраните демонстранти од пред парламентот кои протестираат против договорот од Преспа.Во ...
сите 62 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас и потписник на договорот за името меѓу Грција и Македонија, денеска се обрати во грчкиот ...
сите 13 | | | веќе видена

next