Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД, истакна претседателот Ѓорге Иванов на средбата со секретарот за одбрана на Соединетите Американски ...
сите 190 | | | веќе видена

Амбасадорот Клеменс Која од Австрија, назначен од италијанското претседателство со ОБСЕ за шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, стапи на должност денес. Тој ја ...
сите 70 | | | веќе видена

Убеденост дека во грчкиот Парламент постојат политички сили за да биде ратификуван договорот од Преспа, и покрај ставот на коалицискиот поартнер Панос Каменос, ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, изврши увид во изградбата на автопатот Миладиновци-Штип, при што истакна дека се очекува до средината на ...
сите 48 | | | веќе видена

Кога ќе дојде денеска во Скопје, американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ќе ги повика македонските граѓани да гласаат на референдумот и, исто така, ќе ги ...
сите 190 | | | веќе видена

Подготовките за седмиот „Самит100“ за бизнис лидери од регионот, што ќе се одржи на 1 и 2 октомври во Белград, се во полн ек. Своето учество на еден од ...
сите 12 | | | веќе видена

Според британските медиуми, албански криминалци ја презеле контролата над трговијата со наркотици во Англија. Полицијата од Велика Британија минатата година ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со Комесарот за проширување и соседска политика на Европската Унија, Јоханес Хан и претставникот на ОБСЕ за слобода ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари работна средба со Мануел Сарацин, пратеник од редовите на Зелените и член на Комитетот за Европската ...
сите 141 | | | веќе видена

next