„Орка холдинг“, чиј сопственик е Орце Камчев, а за кого СЈО отвори истрага под кодното име „Империја“, извести дека тие се отворени за соработка со СЈО и со ...
сите 280 | | | веќе видена

Поради одржување на неколку спортско-рекреативни манифестации на подрачјето на главниот град во текот на викендов, Одделението за безбедност на патниот ...
сите 107 | | | веќе видена

Јавна консултација за Предлог законот за социјална заштита, според кој ќе се спроведува социјалната реформа во Македонија, се одржа денеска на Филозофски ...
сите 39 | | | веќе видена

На барање на германската странка АФД од страна на Андре Вендт, министер за внатрешни работи од партијата на ЦДУ ја дал на увид полициската евиденцина од ...
сите 7 | | | веќе видена

Не собравме 80 гласа, Груевски ќе продолжи да биде пратеник и да зема плата од граѓаните додека е во затвор, напиша на Фејсбук пратеникот Павле Богоевски по ...
сите 392 | | | веќе видена

Повеќе од илјада луѓе се очекува да присуствуваат на контрапротестот денест против крајно десничарскиот екстремистички марш планиран на 80-тата годишнина од ...
сите 12 | | | веќе видена

Шведската левичарска партија поднесе парламентарен предлог кој ќе им овозможи на странските државјани, како и на бегалците, да гласаат на изборите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека „непријатно е изненаден” од веста дека поранешен австриски полковник е обвинет за шпионажа во ...
сите 48 | | | веќе видена

Идната 2019. година ќе биде полна со празници, особено со продолжени викенди.Имаме седум продолжени викенди и тоа за Божиќ, Велигден, 24 Мај, 11 Октомври, 8 ...
сите 9 | | | веќе видена

next