Се чини дека не му кажаа дека „македонскиот јазик" официјално го предаде Нова демократија во 1977, реагира шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за ...
сите 186 | | | веќе видена

Јувентус го совлада Сасуоло со 2-1, конечно погоди Кристијано Роналдо и тоа на два наврати, но денот го расипа Даглас Коста со својот безобразен потег.Имено ...
сите 58 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис изутрината пристигна на Меѓународниот аеродром Скопје.Матис беше пречекан од министерката за одбрана Радмила ...
сите 227 | | | веќе видена

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, уште еднаш ги предупреди своите граѓани во никој случај да не користат марихуана пред да патуваат во САД.Имено, за време на ...
сите 3 | | | веќе видена

Посетата на Пекинг од страна на претседателот Александар Вучиќ предизвика големо внимание, и сега секој е заинтересиран каква „чудна молба” претседателот сака ...
сите 176 | | | веќе видена

Роботите најдоцна до 2025 година, ќе извршуваат 52 отсто од постоечките работи, што е речиси двојно повеќе од денес, се наведува во истражувањето објавено од ...
сите 22 | | | веќе видена

Лидерката на крајната десница во Франција, Марин Ле Пен, ги повика европските популистички партии да се обединат против либералниот естаблишмент на изборите за ...
сите 11 | | | веќе видена

Пред Европската Унија и Русија претстои долг пат пред да се вратат односите во нормала, но неопходен е дијалог со Русија, а не нејзино изолирање. Ова го изјави ...
сите 32 | | | веќе видена

Илон Маск во последно време ги полни страниците на печатот и тоа претежно со негативни вести – од неговите планови да ја повлече „Тесла“ која забележа рекордни ...
сите 23 | | | веќе видена

Над два милиона луѓе се евакуирани во кинеската јужна провинција Гуангдонг пред пристигнувањето на тајфунот Мангхут. Претходно овој тајфун со ветрови со брзина ...
сите 108 | | | веќе видена

next