Во инцидентот што синоќа се случи во скопската населба Шуто Оризари, со повреди се здобил и службеник кој презел службени дејствија на местото на настанот, ...
сите 177 | | | веќе видена

Единаесет лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчера на патот Гостивар-Кичево, а во неа учествувале три автомобили и еден минибус. Двајца од ...
сите 4 | | | веќе видена

Британскиот министер за здравство Метју Хенкок предупреди дека ќе преземе законски мерки доколку првите луѓе на компаниите не соработуваат со британската влада ...
сите 4 | | | веќе видена

Град Скопје ги објави добитниците на Конкурсот за финансирање на манифестации, проекти и творештво на други корисници и чинители преку кои се остварува ...
сите 11 | | | веќе видена

На фејсбук страницата „Сообраќаен срам Тетово" е објавена фотографија на која се гледа дека улиците во Тетово не се ниту исчистени од снег, ниту од ...
сите 13 | | | веќе видена

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, бурно реагираше на говорот на министерот за образование Арбр Адеми, кој на новинарско прашање поставено на албански ...
сите 9 | | | веќе видена

Црна Гора трага по 57 свои државјани исчезнати на подрачјето на поранешна Југославија во 90-те години на минатиот век, објавија црногорските власти.„На ...
сите 10 | | | веќе видена

Двојно убиство и самоубиство се случило изутринава во стариот дел на Дубровник, јавуваат хрватските медиуми. Според првичните информации, се претпоставува дека ...
сите 8 | | | веќе видена

Коверти со заканувачки писма и прав, за кој се претпоставува дека е калиум цијанид (цијанкалиум), пристигнаа на адреса на повеќе од десетина јапонски компании, ...
сите 7 | | | веќе видена

Најкорумпирани земји во Западен Балкан, според истражувањето на Транспаренси Интернешнл (ТИ), се Албанија, Македонија и Косово, кои се наоѓаат на 99-то, ...
сите 23 | | | веќе видена

next