Министерстката за труд и социјална политика, Мила Царовска, го презентира Оперативниот план за активни мерки и програми за вработување.„Идната година посебен ...
сите 24 | | | веќе видена

На поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, им е определен 30-дневен притвор ...
сите 408 | | | веќе видена

Според податоците на Универзитетската клиника за гинекологија и акушертво, годинава е забележан намален процент на смртност на предвреме родените ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците на РМ, 22 ноември 2018 година (четврток) – Денот на албанската ...
сите 26 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 408 | | | веќе видена

Патиме сите од загадениот воздух, а најмногу децата и повозрасните, 30 години нè трујат, некој профитира од тоа, порачаа учесниците на денешниот протест против ...
сите 60 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека воздухот е се позагаден од кога било, а најодговорни за тоа се премиерот Зоран Заев, градоначалникот на Сопје Петре ...
сите 63 | | | веќе видена

" alt=Белгискиот фудбалски репрезентативец, Еден Азар веќе неколку сезони прикажува сјајни перформанси во тимот на Челси и во белгиската репрезентација.Во ...
сите 37 | | | веќе видена

Договорот од Преспа не го решава проблемот, туку го интензивира, не го архивира, туку го одржува, рече Кирјакос Мицотакис, претседателот на најголемата грчка ...
сите 84 | | | веќе видена

next