Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
сите 521 | | | веќе видена

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Петар Атанасов, поранешен заменик министер за образование во Владата на Зоран Заев. Тој при своето гостување ...
сите 145 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.На територијата на ...
сите 220 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Комисијата за заразни болести и власта за лошото справување со коронавирусот, поради што, како што велат, бројот на заболени лица за три ...
сите 288 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп нагло го прекина интервјуто за емисијата „60 минути“ на Си-Би-Ес њуз и не се врати на снимањето кое требаше да го има со ...
сите 11 | | | веќе видена

Британските доктори со своето истражување кое што го направиле, стигнале до следните резултати.Кога телото не произведува доволно хормон инсулин тогаш се ...
сите 15 | | | веќе видена

Манчестер Ј. приреди големо изненадување победувајќи го ПСЖ во премиерното коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Барселона фуриозно го помина ...
сите 205 | | | веќе видена

Паузата на белгискиот фудбалер Еден Азар е продолжена поради повредата која никако да биде санирана.„Марка“ пренесува дека Азар нема да се врати на терените до ...
сите 140 | | | веќе видена

Џун Тарнер (83) стана локален херој откако храбро се спротивстави на маскиран напаѓач, кој се обиде да и ја ограби продавницата.Таа освои награда за дело на ...
сите 2 | | | веќе видена

next