Без напојување со електрична енергија поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје утре неколку часа ќе бидат корисниците од општините Центар, ...
сите 66 | | | веќе видена

Владата на својата 167 седница донесе одлука 14 декември, сабота, да биде работен ден за вработените во државните институции. Согласно одлуката, на 14 декември ...
сите 53 | | | веќе видена

Сведокот Дејан Трајковиќ на денешното рочиште за случајот „Еразмус“ наведе дека професорот Бобек Шуклев барал да има сексуални односи или да добие 1.000 евра ...
сите 19 | | | веќе видена

Српскиот стратег, Синиша Михајловиќ доби статус на почесен граѓанин на Болоња.„Брат и син на Болоња. Градското собрание на седница одлучи на Синиша Михајловиќ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека нејзиниот син Мирко Шијан, придружуван од својата девојка, се забавуваше со Богдана и Вељко на свадбата на деценијата, пејачката Гоца Божиновска, ...
сите 28 | | | веќе видена

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка ...
сите 568 | | | веќе видена

Во продолжение на денешното сведочење во „Рекет“ на Ана Камчева, сопруга на Орце Камчев, првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 ѝ поставуваше директни ...
сите 568 | | | веќе видена

Бојан Јовановски ја праша Ана Камчева да го опише несесерот во кој биле дадени парите во неговиот дом во населбата Орман.Несесерот беше од марката H& M во ...
сите 568 | | | веќе видена

Ми кажа за два дена ќе биде уапсен Сашо Мијалков и така и се случи. Ова на директно прашање на обвинетиот во “Рекет” го одговори сведокот Ана Камчева.Судијката ...
сите 568 | | | веќе видена

Бојан Јовановски – Боки 13 во судницата го испитува сведокот Ана Камчева, а двајцата доаѓаат во конфликт па судијката ги опоменува да се смират.„Ве толерирам, ...
сите 568 | | | веќе видена

Одговарајќи на прашања на одбраната на обвинетиот Бојан Јовановски, сведокот во случајот „Рекет“, Ана Камчева запрашана дали за давање пари како во овој случај ...
сите 568 | | | веќе видена

Француските аеродромски работници, наставници и други работници се приклучија на штрајкот на вработените низ целата земја, додека синдикатите го засилија ...
сите 141 | | | веќе видена

Комисијата за хартии од вредност има пет дена да ги достави до Државната комисија за спречување на корупцијата сите информации за вработувањето на Лиле ...
сите 26 | | | веќе видена

Очекувано, Шпанија е вториот патник во полуфиналето на Светското првенство кое се одржува во Јапонија. Ракометарките на „Црвената фурија“ местото меѓу ...
сите 47 | | | веќе видена

next