Неизмерна тага ja зафати денеска Шпанија, откако се прошири веста дека извлечено е безживотното тело на 2-годишното момче Јулен, кое пред 13 дена падна во ...
сите 7 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, а наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, информираат од Авто-мото ...
сите 181 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска се обрати пред македонската јавност за ратификацијата на Договорот од Преспа кој вчера беше прифатен со потребното мнозинство во ...
сите 26 | | | веќе видена

Косовскиот заменик министер за дијаспора, Аријан Даци, загинал во лавина на Шар Планина, објавија приштинските медиуми, а пренесува српски „Блиц“.Според ...
сите 16 | | | веќе видена

Русија, Кина, Јужна Африка и Екваторијална Гвинеја неуспешно се обидоа да ја блокираат седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за ситуацијата ...
сите 383 | | | веќе видена

Братот на Врањеш во сред афера закачил фотографија со заканувачка порака. Дали ова е упатено до двајцата?Скандалот помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен ...
сите 86 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, денеска во рамки на настанот „Ден без возила на фосилни горива“ на дискусијата на ...
сите 17 | | | веќе видена

Несовесни возачи на автомобили честопати во трката да стигнат час поскоро не се ни обидуваат да ги избегнат вирчињата на патот, па водата редовно завршува во ...
сите 93 | | | веќе видена

Најмалку пет лица загинаа, а 20 се повредени, при бомбашки напад за време на натпревар во одбојка во северниот дел на Авганистан.Бомбата била поставена на ...
сите 15 | | | веќе видена

next