По бакнежот разменет во спалната соба, Станија Доброевиќ и Владимир Томовиќ одлучија дека размената на нежности треба да продолжи на пристаништето, веднаш до ...
сите 4 | | | веќе видена

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, во пресрет на референдумот закажан за 30. септември преку видео-обраќање упати порака до македонските ...
сите 51 | | | веќе видена

Турбулентната врска Станија Доброевиќ со Владимир Томовиќ доживеа кулминација. Двојката одлучи да не ги криe своите чувства повеќе, па два бакнежи беа ...
сите 4 | | | веќе видена

Да не чекаме уште 27 години, да го фатиме возот што ја носи Македонија во Европа, порача премиерот Зоран Заев на граѓанска трибина во Гевгелија, додавајќи дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Социјалните мрежи на Инстаграм последните години станаа идеално место за расфрлање на баснословно богатство, а по правило со парите се фалат оние кои најмалку ...
сите 4 | | | веќе видена

Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна одлука за претстојниот референдум. Вие припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, а Хрватска е ...
сите 51 | | | веќе видена

Членовите на британското кралско семејство, немаат премногу слободно време поради бројните официјални обврски кои секојдневно мора да ги извршуваат.Преку ...
сите 6 | | | веќе видена

Норвешката полиција соопшти дека уапсила руски државјанин под сомнение за вмешаност во нелегални разузнавачки активности.Човекот чиј идентитет не е објавен бил ...
сите 29 | | | веќе видена

Иранската револуционерна гарда вети дека ќе се одмазди на смртоносен и незаборавен начин за нападот на воената парада во кои загинаа 25 лица, од кои 12 нејзини ...
сите 98 | | | веќе видена

Лојалноста кон владејачката Комунистичка партија беше потврдена денеска од страна на Кинеската католичка црква, која истовремено го поздрави и значајниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Пред децении решила на сцената да биде тоа што е, притоа Лепа Брена од тој ритам и стил ни до денес не отстапува.Поради тоа сцените кои ги приредила на ...
сите 12 | | | веќе видена

Околу две третини од жителите на швајцарскиот кантон Сент Гален се изјаснија за забрана за носење бурки на јавни места, а соседниот кантон Тицино, уште во јули ...
сите 18 | | | веќе видена

next