Европската комисија поведе прекршочна постапка против Кипар и Малта поради практиката на доделување државјанство на странски инвеститори, т.н. „златен ...
сите 23 | | | веќе видена

На барање на опозицијата, во Собранието денеска не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести.На ...
сите 550 | | | веќе видена

На барање на опозицијата на денешната 18. собраниска седница не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 550 | | | веќе видена

Ако победи на претседателските избори во САД, Џо Бајден ќе биде силно посветен на консолидирање на мирот и стабилноста на Западен Балкан, преку зајакнување на ...
сите 118 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирусот речиси целосно го запре патничкиот сообраќај во Европа во вториот квартал од оваа година. Како што јави дописникот на МИА од ...
сите 33 | | | веќе видена

Дебранец заработи кривична пријава за измама при регистрација на возило внесено од странство.- Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе кривична ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, кој се наоѓа во Приштина, денеска оствари средба со претседателот на Демократската партија на ...
сите 176 | | | веќе видена

Законот за спречување и заштита од дискриминација претставува важна алатка во усогласување на домашното со европското законодавство особено за земји како ...
сите 123 | | | веќе видена

Една обожавателка на американскиот глумец Двејн Џонсон прослави 101. роденден, и по тој повод, од својот миленик доби две шишиња текила како подарок.Глумецот ...
сите 2 | | | веќе видена

Лепа Брена денес, на 20. октомври го слави роденденот, а овој пат е јубилеен. Една од најголемите sвезди на Балканот полни шеесет години.Лепа Брена влегува во ...
сите 7 | | | веќе видена

Траги од коронавирус се пронајдени на пакувања замрзната морска храна во кинески град кој неодамна преживеа епидемија на корнонавирус, соопштија владините ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска (20.10.2020) во 11 часот полициски службеници од СВР Kуманово го привеле И.Р. (28) од с.Романовце, Куманово, кој се барал со наредба од Основен суд ...
сите 117 | | | веќе видена

Францускиот министер за внатрешни работи, Жералд Дарманин, ќе предложи распуштање на неколку големи исламистички здруженија по убиството на учителот Самуел ...
сите 120 | | | веќе видена

Поранешниот боливиски претседател Ево Моралес, кој е во егзил, ја објави намерата да се врати во Боливија откако неговиот социјалистички сојузник Луис Арсе ...
сите 38 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека осудува провокации од било каков тип, доколку ги имало на свадбата на градоначалникот на општина Центар кој викендот ...
сите 80 | | | веќе видена

next