Вес Мичел, помошник државниот секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини.„Две години од ...
сите 27 | | | веќе видена

Денешната редовна 116 седница на Владата започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија.На ...
сите 41 | | | веќе видена

Пеачката нема ништо против да биде невеста и на 50 венчавања, но...Кија Коцкар повторно облекла венчаница, а како тоа не и е прв пат, не се збунила многу. Таа ...
сите 59 | | | веќе видена

Младинската организација на ДОМ – МОДОМ смета дека во денови кога неколку градови во Македонија се наоѓаат на првото место по аерозагадување во светот, ...
сите 98 | | | веќе видена

Со средства од Програмата за рамномерен регионален развој на Министерство за локална самоуправа се обезбедени возила за собирање и транспорт на цврст отпад за ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Владата се одржа заедничка прес-конференција на којашто премиерот Зоран Заев заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и ...
сите 52 | | | веќе видена

Пеачката се повеќе ја губи самоконтролата...Јелена Калуша која се уште е под стрес поради аферата, дошла во студиото во придружба на менаџетот и веднаш ...
сите 131 | | | веќе видена

Аферата помеѓу Карлеуша и Врањеш продолжува понатаму, додека тие двајца се препукуваат преку социјалните мрежи. И само што Огњен поставил фотографија, каде што ...
сите 231 | | | веќе видена

Вработен во шумска полиција во попладневните часови на 21 јануари во СВР Струмица пријавил дека околу 13.30 часот, на место викано Палазлија, во службениот ...
сите 17 | | | веќе видена

Академијата на филмски уметности ги објави годинашните номинации за најголемата филмска награда „Оскар“. Со десет номинации води филмот Roma, а пејачката Лејди ...
сите 36 | | | веќе видена

Полицијата во Варшава уапси маж кој се обиде со автомобил да ја пробие портата на палатата на полскиот претседател, објави полската агенција ПАП.Еден ...
сите 5 | | | веќе видена

Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар вчера биле уапсени две лица кај кои полицијата пронашла хероин односно кокаин.Во првиот случај, во попладневните ...
сите 112 | | | веќе видена

Патникот кој се обиде да влезе во кокпитот на авионот на „Аерофлота“ на летот од Сургут за Москва и кој тврдеше дека е вооружен сè уште се наоѓа во авионот ...
сите 46 | | | веќе видена

next