„Никогаш не сум бил заинтересиран за претседателската функција“, изјави денеска претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов. Како што јави БГНЕС, тој изјави дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Јоланда Фернандез де Кофињо, бизнисменка од Гватемала за која се верува дека го измислила Мекдоналдс среќниот оброк, почина на 6 септември. Имаше 87 години. Со ...
сите 2 | | | веќе видена

Годишниот политички дијалог, кој се одржа онлајн, под покровителство на Регионалната школа за јавна администрација (ReSPA), ги собра министрите за јавна ...
сите 21 | | | веќе видена

Во Кабинетот на Претседателот Пендаровски денеска се одржа 13-та седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија.Точки на дневен ред за кои се ...
сите 68 | | | веќе видена

Осудениот во случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец е префрлен од отвореното во полуотвореното одделение во Затворот Струга.Тоа значи дека тој повеќе нема да ...
сите 92 | | | веќе видена

Ким Кардашијан Вест го изненади целиот свет кога во саботата се прошетапо улиците на Њујорк. Таа беше видена облечена во кожа од глава до пети.На нозете носеше ...
сите 37 | | | веќе видена

Ја правиме првата енергетска транзиција во регионот, како пример за земјите од Западен Балкан, истакна премиерот Зоран Заев кој го отвори дводневниот ...
сите 82 | | | веќе видена

Јапонското Министерство за надворешни работи ги повика своите граѓани да се држат настрана од верските објекти и гужви во шест земји во Југоисточна ...
сите 13 | | | веќе видена

Високата претставничка на ОН за човекови права денеска ги критикуваше резултатите на Талибанците од преземањето на власта во Авганистан, велејќи дека обврските ...
сите 40 | | | веќе видена

Арапскиот имам Абу Румаиса, од џамијата во германскиот град Брауншвајг, ги повика Албанците кои ја посетуваат таа џамија да ги фрлат албански знамиња во ...
сите 8 | | | веќе видена

Светските медиуми неодамна го прогласија за најзгоден хирург во светот, но Василије Вујовиќ (32), граѓанин на Белград со специјализација за козметичка ...
сите 12 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Тетово испратило истражители во Министерството за здравство за да ја подигнат документацијата за изгорената модуларна болница во ...
сите 687 | | | веќе видена

Заради добиено решение за изолација поради Ковид-19 на еден од обвинетите, главната расправа за предметот „Титаник“ која беше предвидена за утре се одлага, ...
сите 62 | | | веќе видена

Референдумот, кој ќе ги чини даночните обврзници 280 милиони долари и повеќето Калифорнијци не го сакаат тоа, може да донесе кандидат на власт во петтата ...
сите 9 | | | веќе видена

Паушални и политикантски се барањата „Советничкката за 4 години не научи ништо ни за Центар, ниту за потребите на центарци. Доколку сѐ уште актуелната ...
сите 16 | | | веќе видена

next