Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
сите 182 | | | веќе видена

И ова коло како да не може да мине без спорни моменти. Неколку часови по мечот во Битола, каде Струга Трим Лум одигра 1:1 на гости кај Пелистер, стружани на ...
сите 85 | | | веќе видена

Евертон го доживеа првиот пораз во Премиер лигата сезонава, а падна пред Саутемптон кој славеше со 2:0. „Карамелите“ играа без Лука Дињ кој доби директен црвен ...
сите 62 | | | веќе видена

Овде можете да видете галерија луѓе кои не сватиле дека прават голема грешка, а кога сватиле веќе било доцна. Нивните незгоди станале вирални и насмеале илјада ...
сите 3 | | | веќе видена

Барселона дефинитивно ќе биде ослабена во дуелот со Јувентус од Лигата на шампионите. Лекарските прегледи покажаа дека Филипе Кутињо има повреда на тетивата, и ...
сите 67 | | | веќе видена

Извадок од книгата на Драгиша Ковачевиќ “Дерби““Една вечер во живо во студио Б водев емисија Трето полувреме, кога странски медиуми јавиле дека на боиште ...
сите 2 | | | веќе видена

Постојат големи шанси првите вакцини против корона во Србија да бидат одобрени за масовна употреба до крајот на годината. Но, експертите предупредуваат дека ...
сите 76 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 362 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во обраќањето на 25-тиот Конгрес на партијата најави дека со новиот Статут се предвидуваат и организациите на ...
сите 162 | | | веќе видена

Партискиот претседател да се бира на внатрепартиски избори, целосна родова еднаквост, форумот на жени и СДММ да се воведат како трајни партиски тела, формирање ...
сите 162 | | | веќе видена

Подобро да седете ако го гледате некаде надворСтрашна снимка во траење од 15 секунди тешко во 2020 година ќе најдете поужасна од оваа.Нема врска со корона ...
сите 4 | | | веќе видена

next