Пеачката Светлана Цеца Ражнатовиќ решила да стави крај на бројните шпекулации за свадбата на нејзиниот наследник Вељко како и за неговата селидба од семејниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Професорот Велимир Абрамовиќ во една емисија, изнел шокантни тврдења за книжевната работа на Добрица Ќосиќ тврдејќи дека познатиот југословенски писател не е ...
| | веќе видена

Кинескиот трговски гигант „Алибаба“ постави нов рекорд на „Денот на самците“, кога компанијата за 85 секунди, онлајн успеа да продаде производи во вредност од ...
сите 48 | | | веќе видена

Наместо утре, експремиерот, Никола Груевски ќе треба во среда да се појави во Кривичниот суд, на рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно ...
сите 634 | | | веќе видена

Со девет гласа „за“, пет „против“ и без воздржани, собраниската Комисија за уставни прашања попладнево го усвои последниот нацрт-амандман, со што заврши ...
сите 296 | | | веќе видена

Жителите на Кисела Вода им дадоа рок на властите до крајот на месецов да го дислоцираат Центарот за за превенција и третман на зависности од дроги. Разочарани ...
сите 32 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на 100 годишнината од крајот на првата светска војна францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит ги дочекаа ...
сите 14 | | | веќе видена

next