Најмалку 21 лице загинаа кога еден автобус се преврте по судир со цистерна во Иран, соопштија иранските медиуми.Иранската телевизија објави дека 20 лица се ...
сите 42 | | | веќе видена

Сирискиот систем за противвоздушна одбрана го собори рускиот авион Ил-20, соопшти руското Министерство за одбрана. Во авионот имало 14 лица.Како што објавија, ...
сите 119 | | | веќе видена

"Тополска 18, соба за кираџии, а вратата, само сеќавања ја отварат, Тополска 18 на вратата пишува, на стара адреса ме нема веќе" гласат стиховите на песната а ...
сите 8 | | | веќе видена

Марјана Станојковска во премиерното издание на „Бекстејџ" видно потресена и со солзи во очите зборуваше за Влатко Илиевски со кого беше исклучително ...
сите 15 | | | веќе видена

Поради ослабнување на независноста на полскиот судски огранок, Европската мрежа на судски совети, го суспеднира членството на националниот правосуден совет на ...
сите 66 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му нареди на ФБИ итно да ја отстрани ознаката доверливост од дополнителните информации во врска со истрагата за можно ...
сите 39 | | | веќе видена

Членството во Европската унија и НАТО за младите во Република Македонија значи поквалитетно образование, подобар образовен систем, можност за студирање на ...
сите 35 | | | веќе видена

Ураганот Флоренс и покрај тоа што ослабна и натаму предизвикува огромни штети во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина, додека се движи низ ...
сите 184 | | | веќе видена

Прес-конференција на претседателот на Владата Зоран Заев и еврокомесарот за соседска политика и проширување, Јоханес Хан кој е во посета на земјава.извор: ...
сите 157 | | | веќе видена

Бурата Флоренс, иако ослабена и понатаму предизвикува огромна штета во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина додека се движи кон источниот брег ...
сите 184 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција во пресрет на активностите во рамките на кампањата за референдумот што ќе се одржи на 30 септември одржа собир со граѓаните ...
сите 127 | | | веќе видена

Сајбер-мафија неодамна извршила упад во профилите на некои од најголемите естрадни ѕвезди меѓу кои е Лепа Брена, Слоба Радановиќ, Сања Маринковиќ... притоа ...
сите 8 | | | веќе видена

Амбасадата на САД, во соработка со Црвениот крст на Скопје и со Институтот за трансфузиона медицина ќе организира крводарителна акција и акција за собирање ...
сите 23 | | | веќе видена

Новата верзија на банкнотата од 100 и 200 евра се заштита од фасификување и се помали димензии, со што ќе биде полесно да се ставаат во паричникот и ...
сите 40 | | | веќе видена

Станија Добројевиќ важи за најатрактива учесничка во "Задруга". Таа ги привлекува машките погледи на задругаритеА тоа е така бидејќи Станија не бира услови за ...
сите 2 | | | веќе видена

„Со НАТО почитувани граѓани добиваме траен мир, безбедност, слобода, стабилност, сигурност. Да не ве потсетам на мајките коишто губеа деца по бојни полиња. И ...
сите 189 | | | веќе видена

next