Поради лажна дојава за бомба во воз, беше евакуиран дел од железничката станица во јужниот дел на Франкфурт. Полицијата евакуирала еден воз и два перони. ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија силно ја поздравува одлуката на Парламентот на Република Грција да го ратификува историскиот Договор од Преспа со којшто се ...
сите 13 | | | веќе видена

Отворено се сомневаме дека Зоран Заев и криминалниот картел повторно имаат намера да ја изиграат народната волја со истите методи кои ги применија и на ...
сите 6 | | | веќе видена

Антинародниот Христијан Мицкоски продолжува со лажната загриженост и со лицемерието кон граѓаните. 11 години Хидро Мицкоски мислеше на сопствените интереси, на ...
сите 59 | | | веќе видена

Контролата на летање М-НАВ АД Скопје објави тендер на Бирото за јавни набавки за образовни и услуги за стручно усовршување за вработените. Станува збор за ...
сите 21 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиуми (АВРМ) не донесе одлука за да испитува сопствеништвото на 1ТВ, каде што Бојан Јовановски познат како Боки 13 во ...
сите 2 | | | веќе видена

Чешката влада во понеделник ќе предложи Република Северна Македонија да го потпише пристапниот протокол за НАТО, објави чешкиот министер за надворешни работи ...
сите 204 | | | веќе видена

Американски официјални претставници соопштија дека некои американски дипломати и нивните семејства се упатиле во караван до аеродромот во главниот град на ...
сите 177 | | | веќе видена

На пеачката изгледа и е се полошо поради по*но аферата во која се најде изминатиот период.Јелена Карлеуша поминува низ тежок период од кога во јавноста изби ...
сите 111 | | | веќе видена

next