На српската пеачка воопшто не и се допаднал настапот како поп кралицата во ревијалниот дел на Евровизија.Славната пеачка Мадона која настапила во ревијалниот ...
сите 71 | | | веќе видена

Данкан Лоренс победи на Евросонг и на Холандија и донесе трофеј. Од последната победа на Холандија на Евросонг поминале дури 44 години.Интересно е што пред ...
сите 253 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 17 | | | веќе видена

Сестрата на нашата претставничка на Еврсонг е paзочарана што Македонија не и даде ниту еден поен на Србија според гласовите на стручното жири.Тијана Дапчевиќ, ...
сите 44 | | | веќе видена

Авион Боинг 737-752 кој требаше да слета во Скопје, а доаѓа од Инстанбул, Турција не може да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер. Авионот во ...
сите 44 | | | веќе видена

Oткако доби стотици негативни коментари, пцости, навреди па и закани, директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски, го избриша постот во кои ги ...
сите 36 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 220 | | | веќе видена

Победникот на 64. Евровизија е Данкан Лоренс, претставник од Холандија. Тој во победничката песната зборува за тешка животна приказна која му се случила.Пеачот ...
сите 253 | | | веќе видена

Џенифер Пампона е 27-годишна манекенка од Бразил, која потрошила преку половина милион долари за да изгледа како Ким Кардашијан. За голем зафат биле потребни ...
сите 18 | | | веќе видена

Европа треба да ја награди Северна Македонија за храброста да се издигне и над најтешките предизвици. Ваков бил заклучокот од средбата што денеска во Виена ја ...
сите 209 | | | веќе видена

Српските пејачки Марија Шерифовиќ и Гоца Тржан изразија разочараност на социјалните мрежи бидејќи Македонија не ѝ додели гласови на српската претставничка, ...
сите 26 | | | веќе видена

next