Камерун го запре судењето на проминентната англофонска новинарка, Мими Мефо, која беше обвинета за ширење лажни вести и тероризам, по интервенцијата на ...
сите 44 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје го поднови својот возен парк со првото електрично возило, а во иднина во план е замена на сите возила со електрични.Новиот екоавтобус е ...
сите 31 | | | веќе видена

Не може судот самоиницијативно да определува мерка притвор, тоа е секогаш по барање на Обвинителството. Во случајот „Тенк" од самиот почеток на подигање на ...
сите 97 | | | веќе видена

Петицијата со која од регулаторите во Велика Британија се бара да ја укинат забраната за прикажување на Божиќната реклама во која се нагласува декструктивното ...
сите 7 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот во атарот на село Никиштани, скопско при изведување на градежни активности за поставување на подземна водоводна инсталација пронајдени ...
сите 25 | | | веќе видена

На обвинетиот Никола Груевски му се одзмени и личниот и дипломатскиот пасош и тие сè уште се наоѓаат во судот, соопштија од кривичниот суд по информациите дека ...
сите 97 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против 19-годишниот К.В. од Делчево за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...
сите 82 | | | веќе видена

Полицијата во Дубаи има намера да воведе летачки мотори до 2020 година, изјави генералниот директор на Одделот за вештачка интелигенција во Дубаи, Халид Насер ...
сите 16 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Мeј и Европската унија го решаваат прашањето за брегзит на начин што ќе ја претвори Велика Британија во колонија, изјави ...
сите 139 | | | веќе видена

Шведската Агенција за вработување се соочува со сериозни критики во врска со новиот оптимистички извештај за вработување на новодојдените мигранти, при што ...
сите 2 | | | веќе видена

next