Премиерот Зоран Заев планира по новогодишните празници да замине во Софија каде би се сретнал со Борисов за политички да разговараат во врска со Договорот за ...
сите 19 | | | веќе видена

Сообраќајната несреќа во која учествувале 15 автомобили се случила на автопатот во близина на Санкт Петербург.Дваесет и петгодишно момче возејќи „ауди А7“ со ...
сите 13 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп буквално го избрка преведувачот на германски задолжен ја превод на изјавите на екипата на средбата со медиумите во пресрет на ...
сите 61 | | | веќе видена

Пoпуларната пејачка Гоца Тржан планира да оди на патување со сопругот кон крајот на годината, каде најверојатно ќе може да нурк покрај ајкули. Таа посочува ...
сите 3 | | | веќе видена

Холандија не се спротивставува на проширувањето на ЕУ, рече премиерот на Холандија, Марк Руте, кој верува дека Албанија во моментот не е подготвена да ги ...
сите 303 | | | веќе видена

Пред судот денес сведочеше сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева. Камчева истакна дека имала неколку средби со Бојан Јовановски, а после втората средба и ...
сите 570 | | | веќе видена

Карлос Анчелоти е во центарот на вниманието. Утринава изглегоа информации дека по дуелот со Генк во ЛШ тој ќе добие отказ, а како негова следна дестинација се ...
сите 109 | | | веќе видена

Сведокот Ана Камчева објаснувајќи ја средбата во домот на Боки на која ги дала парите рече дека разменила неколку реченици со Јанева.Проговоривме за децата, за ...
сите 570 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерка за одбрана Радмила Шекеринска оценија дека сме дел од најмоќната воена и политичка сила на Светот -НАТО, а ...
сите 57 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес учествуваше на Конференцијата за промоција на програмата „Европски корпус на ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн истакна дека има прашања кои мора да бидат поставени и одговорени по ерупцијата на вулканот на Белиот остров, што се ...
сите 90 | | | веќе видена

Сведокот Ана Камчева на деншното судење истакна дека од неколкуте средби што ги имала со Боки 13 се уверила за блискоста што ја има со Катица Јанева. По ...
сите 570 | | | веќе видена

next