Дејвид Гир, амбасадорoт на Европската Унија, Горан Милевски, министерот за локална самоуправа и Петре Шилегов, претседател на ЗЕЛС и градоначалник на Скопје ...
сите 35 | | | веќе видена

Скопското основно јавно обвинителство до Основниот кривичен суд поднесе обвинение против едно лице за продолжено кривично дело тешка кражба.Искористувајќи ...
сите 74 | | | веќе видена

Белградската „скандал дама, позната по своето непредвидливо однесување, постојаните провокации, јавното разголување, аферите кои ја следат…речиси низ целата ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако тоа е природен процес што не може да се избегне, стареењето може да се забави ако избегнете некои грешки. Здравиот сон, употреба на крема за сончање или ...
сите 8 | | | веќе видена

Поминаа веќе три месеци откако Собранието на Република Македонија започна со работа, а се уште се соочуваме со негова нефункционалност во повеќе сегменти. ...
сите 62 | | | веќе видена

Селекторот Данило Брестовац го објави скратениот список за квлаификациските дуели за ЕП 2022 против Финска и Швајцарија.На списокот ги нема Гоце Георгиевски и ...
сите 68 | | | веќе видена

Дипломатското претставништво на Русија во Мадрид ги исмева обвинувањата дека Русија е подготвена да испрати војска за помош на Каталонија доколку стане ...
сите 3 | | | веќе видена

Единиците на силите за противвоздушна одбрана на Нагорно-Карабах собориле турски дрон „бајрактар“ утринава, напиша портпаролката на ерменското Министерство за ...
сите 134 | | | веќе видена

Ајкула нападнала мајка и дете во морето во близина на одморалиштето Шарм ел-Шеик во Египет, пишува Си-ен-ен.Детето изгубило рака, а мајката е тешко ...
сите 20 | | | веќе видена

Крвавото дело на Ноќта на вештерките на еден уметник го привлече вниманието на неговите соседи, па дури и на локалните полицајци во Далас. Сопственикот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Морничава е леснотијата со која Заев го распродава/раздава она што не е негово, вели Владимир Милчин на Фејсбук. Морбидно е тоа што раздавањето го прави кога ...
сите 6 | | | веќе видена

next