Хрватот Стјепан К. од Германија осомничен е, пишува Билд, дека со години крадел метални пари од ВЦ, на минхенска автобуска станицаЗа неколку години, како што ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Рада Манојловиќ ги изненади фановите откако како гостинка во една емисија имаше што да покаже.Имено пејачката облече прекратко фустанче кое ги излуди ...
сите 9 | | | веќе видена

Австралиската полиција објави видео снимка од безбедносните камери од еден паркинг,а камерите тоа што го забележаа не остави никого рамнодушен.Непосредно пред ...
сите 3 | | | веќе видена

Како сакате речете човекот успешно се извлече и со сигурност избегна ригорозна германска казна.Целата случка притоа одела на една германска ТВ емисија. ...
| | веќе видена

Албански специјалци од Косово и Македонија се на страната на ИСИС во Сирија, открива стручњак за ИСИС Мате Паксон.Тој за францускиот лист "Frans soar" објавил ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска во општинската зграда на Тетово се одржа првиот состанок за промовција на почетокот на имплементација на проектот за подобрување на управувањето со ...
сите 22 | | | веќе видена

Овој пензионер од англискиот место Плимут не копа дупка во својот двор, ниту на ливада,туку во дневната соба од својата куќа.Кога една ноќ сонувал богатство во ...
| | веќе видена

Сопружниците Адри и Дејвид Роуз патувале со авион од Флорида во Колоради кога таа открила дека е бремена. Не сакала тука така да му соопшти на сопругот, па го ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека согласно со своите законски надлежности, ги презема сите неопходни мерки со цел гласањето на претстојниот ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев учествуваше на трибината „Перспективите на македонската економија од членството во ЕУ И НАТО“ во организација на ...
сите 59 | | | веќе видена

Шин Лим има 26 години и е победник на најновата сезона на американскиот „Суперталент". Неговите мајстории со карти и останати магионичарски трикови го освоија ...
сите 6 | | | веќе видена

Караница настанала помеѓу Марија Кулиќ и Брендон утрото само што отвориле очи, а цимерите и обезбедувањето сопрела жестока расправа.Имено, Марија земала шише ...
сите 4 | | | веќе видена

Научниците размислуваат за воведување на нова, шеста категорија на бура, предвидувајќи дека во иднина може да не' очекуваат бури какви досега сме немале ...
сите 9 | | | веќе видена

Кардиолози од „ ЈЗУ Завод за Кардиоваскуларни заболувања- Охрид “ и универзитетеската Клиника за кардиологија од Скопје престојуваат на најголемиот конгрес од ...
сите 14 | | | веќе видена

Маја Марковиќ откако си замина од „Луна" се обиде да направи соло кариера која не траеше долго, зашто слично како и нашата Ноне, замина да работи на ...
сите 5 | | | веќе видена

Модели со три дојки ја одбележаа ревијата на модниот бренд "GCDS",на модната недела во Милано.Заедно со третата града, моделите носеле чизми со должина до ...
сите 33 | | | веќе видена

next