Вилма Русковска го штити Зоран Заев кој е главата на криминалниот октопод во Република Македонија, обвини на денешната прес-конференција, Орце Ѓорѓиевски од ...
сите 187 | | | веќе видена

Денес околу 10:30 часот слушнато било пукање од огнено оружје на улица „Џон Кенеди“ во Чаир .Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 го потврдија ...
сите 204 | | | веќе видена

Кумановското основно јавно обвинителство донесе решение за отфрлање на кривичната пријава против градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски и ...
сите 113 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател ...
сите 664 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, прогласи вонредна состојба поради еколошкиот инцидент во кој се излeaле 20.000 тони нафта во река која се наоѓа во ...
сите 25 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер на светот во моментов, Новак Ѓоковиќ веќе подолго време не крие дека покрај напорниот тренинг, начинот на јадење е неговиот главен ...
сите 28 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците во целост го поддржува најавениот штрајк на регионалните и локалните телевизии, поради неправедниот третман на владата кон нив. Овој ...
сите 55 | | | веќе видена

Мислам дека неодговорноста на Бујар Османи и на поранешната и сегашната Исламска верска заедница кои направија огромен притисок за да се отворат џамиите за ...
сите 37 | | | веќе видена

Грчката полиција употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои фрлале молотови коктели за време на протестот што се одржа синоќа во близина на ...
сите 288 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ денес станал татко, а неговата бивша девојка Маша Терзиќ.Случајно или не, баш денеска објавила слика од Тајланд, на која позира со ...
сите 58 | | | веќе видена

Целата јавност вчера слушна како незрелиот и неодговорен Христијан Мицкоски ги прекршил мерките и задолженијата за спречување на заразата од коронавирусот, ...
сите 326 | | | веќе видена

Вилма Русковска го штити Зоран Заев – главата на криминалниот октопод во Република Македонија.Иако првообвинетиот во случајот Рекет неколку пати посочува дека ...
сите 187 | | | веќе видена

next