Претседателот на Собранието Талат Џафери, ги повика сите на 30 септември да им подарат на генерациите подобра и подостоинствена татковина.„Ќе гласам ЗА ...
сите 52 | | | веќе видена

Од нас зависи иднината на нашите деца и нанивните деца, никој друг за нас неможе да ја донесе оваа одлука. Нашиот мултиетнички народ е исправен пред крупна ...
сите 52 | | | веќе видена

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако ...
сите 58 | | | веќе видена

Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
сите 52 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија, со поддршка на УНДП, денеска го собра бизнис секторот на информативна бизнис средба, за да ги слушне нивните потреби за ...
сите 49 | | | веќе видена

Човек роден без пенис за прв пат во својот живот имал сексуален однос на 45 години, благодарение на бионички полов орган, кој чини околу 60.000 евра.Андреј ...
сите 3 | | | веќе видена

Поздравувјаки го градот Штип и големите македонски имиња од ово ј град како: Гоце Делчев, Тодор Александров, Михајло Апостолски, Киро Глигоров, Никола Кљусев, ...
сите 58 | | | веќе видена

Ако не се променеше Уставот ќе имавме и подобар Договор, но тоа се преговори, а исходот на преговорите зависи од вкупната констелација на односи и од ...
сите 28 | | | веќе видена

Времето и оваа недела ќе биде вистинско лето во поглед на температурите.Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб источен ветер. ...
сите 159 | | | веќе видена

Нина Јанева остро реагираше на „Излези ЗА европска Македонија", официјалната песна и видео спот, на кој низа естрадни уметници и глумци пеат за поддршка на ...
сите 20 | | | веќе видена

Доколку должите за некоја неплатена сметка, доверителите имаат право да побараат блокирање на вашата сметка. Процедурата се состои од следново: прво, ...
сите 4 | | | веќе видена

next