Наместо утре, експремиерот, Никола Груевски ќе треба во среда да се појави во Кривичниот суд, на рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно ...
сите 152 | | | веќе видена

Со девет гласа „за“, пет „против“ и без воздржани, собраниската Комисија за уставни прашања попладнево го усвои последниот нацрт-амандман, со што заврши ...
сите 201 | | | веќе видена

Жителите на Кисела Вода им дадоа рок на властите до крајот на месецов да го дислоцираат Центарот за за превенција и третман на зависности од дроги. Разочарани ...
сите 33 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на 100 годишнината од крајот на првата светска војна францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит ги дочекаа ...
сите 7 | | | веќе видена

" alt=Женската репрезентација на Чешка во тенис го освои Фед купот. Чешките тенисерки, на домашен терен во Прага, забележаа максимална победа 3:0 над ...
сите 3 | | | веќе видена

" alt=Женската репрезентација на Чешка во тенис го освои Фед купот. Чешките тенисерки, на домашен терен во Прага, забележаа максимална победа 3:0 над ...
сите 3 | | | веќе видена

Членството на Македонија во НАТО не подразбира лоши односи со Русија, порача македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров во интервју за ...
сите 57 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во ...
сите 289 | | | веќе видена

Општините ќе добијат 3 милијарди денари за покривање на долговите, нивото на буџетски дефицит е задржано, а намалени се проекциите за растот на БДП, со ...
сите 116 | | | веќе видена

Катастрофалната ниска цена која владата им ја понуди на овоштарите за откуп на јаболката по цена од 1 денар за 2 килограми, ги револтираше производителите на ...
сите 14 | | | веќе видена

Навикнато на провизии антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ измислува лаги, на општините им се помага да ги вратат долговите направени токму од нивното ...
сите 136 | | | веќе видена

Ние сме Република Македонија и ништо друго, напиша на фејсбук Фил Наумоф, Американец со македонско потекло, кој на изборите во вторникот беше избран за судија ...
сите 9 | | | веќе видена

Парите од ребалансот што ќе ги добијат општините нема да го решат проблемот со долговите туку ќе се создаде комплетна блокада при носење на буџетите за ...
сите 20 | | | веќе видена

“Љубига мајка...“ која и денеска е повторувана како знак на неповторливиот Гидра На денешен ден пред дваесетипет години починал Драгомир Бојаниќ Гидра еден од ...
| | веќе видена

Во Собранието денеска продолжи расправата на Комисијата за уставни прашања на чиј дневен ред е последниот, односно четвртиот предлог-амандман што произлезе од ...
сите 201 | | | веќе видена

Еден ден по расправијата во Охрид помеѓу лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев и пратеникот Сашо Василевски, од партијата на Бачев велат дека се ...
сите 101 | | | веќе видена

next