Германската влада денес порача дека се надева на целосно закрепнување на критичарот на руските власти кој е во Берлин на лекување поради сомнеж од труење.Питер ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска на електронскиот систем за јавни набавки објавен е јавниот оглас и тендерската документација за избор на универзален снабдувач со електрична енергија, ...
сите 53 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска со градоначалничката Соња Стаменкова и претсавници од УНДП денеска го отворија Дневниот центар за лица ...
сите 127 | | | веќе видена

Освен светлост и прихранување, полевање на орхидеја се претвори во посебна "наука". Еве еден трик кој засекогаш ќе го промени изгледот на вашите орхидеи.За ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Мануел Сарацин, пратеник во германскиот Бундестаг. Како што информираат од владината прес-служба на средбата била ...
сите 132 | | | веќе видена

Вчера напладне во селото Миладиновци, скопско, во кругот на Јавното комунално претпријатие „Илинден“, од непознати причини се запалило паркирано товарно возило ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерот Оливер Спасовски на денешното отворање на Канцеларијата за превенција во рамки на Полициската станица Гази Баба рече дека тоа е уште еден доказ за ...
сите 21 | | | веќе видена

Највисокиот суд во Романија одобри денеска референдум што би можел да го промени уставот со цел експлицитно да биде наведено дека бракот е заедница помеѓу маж ...
сите 16 | | | веќе видена

Порано се сметало дека „еден аспирин на ден го чува здравјето”, но најновите истражувања покажуваат дека овој магичен лек и не е толку здрав како што претходно ...
сите 17 | | | веќе видена

next