Набавката на нови кинески возови за подземната железница во Њујорк, би можела да претставува закана по националната безбедност на САД, смета сенаторот од ...
сите 9 | | | веќе видена

Сите зборат за Северна Македонија како позитивен пример, единствена земја во Западен Балкан, кадешто е мирно, нема протести, се движат работите, успешно ...
сите 225 | | | веќе видена

Преспанскиот договор со кој е решен Грција и Северна Македонија околу името на поранешната југословенска република е за секоја пофалба, пишува колумнистот Тони ...
сите 31 | | | веќе видена

Операцијата “метла” за вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е дегутантна и станала политичко шоу иако била несуштинска тема која станала доминантна ...
сите 66 | | | веќе видена

Гледам сега крива им била дијаспората… па да им се забранело ова, да им се забранело она… каде бе вака пријатели… кој па на вас ви даде сила за да забранувате… ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа година во Словенија се забележани повеќе од 70 случаи на глувчева треска, акутна инфективна болест пренесена од хантавирусите кои се јавуваат во човечкото ...
сите 13 | | | веќе видена

Во противпожарната станица во Автокоманда беше одбележан 20 Мај – Денот на пожарникарството. Свеченоста почна со постројување на скопските пожарникари, а ...
сите 38 | | | веќе видена

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети кои нудат ...
сите 13 | | | веќе видена

Каци бе Тамарче?!? Види сликава на Евровизија со Тоше во Истанбул 2004 г. Ти си ова или...?!? pic.twitter.com/513XI1hBvf Димко Македонецот (@2Lapev) May 19, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Македонија постои и политичка стабилност, зашто опозицијата е подготвена на дијалог во собранието, констатираше денеска на економскиот форум „Виенски ...
сите 225 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска, на маргините на Виенскиот економски форум, се сретна со еврокомесарот за поширување и добрососедска политика, Јоханес Хан.Како ...
сите 225 | | | веќе видена

За посебната истражна мерка поврзана со лицата со прикриен идентитет да одлучува Судот наместо директорот на новата Агенција за национална безбедност која ...
сите 38 | | | веќе видена

Ние генерално знаеме дека оваа влада не гради ништо, но од друга страна патот од Скопје до граничниот премин со Косово е во споредба со патот низ Косово е како ...
сите 6 | | | веќе видена

next