Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ќе достави барање за спроведување на надзорна расправа за утврдување на причините и извршувањето на ...
сите 129 | | | веќе видена

Поголем дел од хотелите во Охридско-струшкиот регион поради состојбата со пандемијата од коронавирусот ќе стават клуч на врата од декември до март. Во моментот ...
сите 61 | | | веќе видена

Две муслиманки биле прободени со нож под Ајфеловата кула во Париз. Француската полиција уапси двајца осомничени напаѓачи, а медиумите пренесуваат дека станува ...
сите 162 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откако по барање на опозицијата. Собранието не расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, портпаролката на ...
сите 521 | | | веќе видена

Екскурзии оваа година нема да се организираат, испратени се упатства од Бирото за развој на образование, истакна министерката за образование и наука Мила ...
сите 82 | | | веќе видена

Една од најголемите легендарни пејачки на Балканот Лепа Брена вчера го прослави својот јубилеен 60-ти роденден.Таа заедно со семејството прославата ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Би сакал денешнава прес-конференција да ја искористам за неколку ставови поврзани со предлогот на закон за заштита на населението од заразни болести којшто во ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата им препорачува на деловните банки да обезбедат пензионерите со октомвриските пензии да може да располагаат преку мрежата на банкомати и во трговската ...
сите 59 | | | веќе видена

Пејачката и победник на ријалити шоуто „Задруга“,Кија Коцкар доби филмска улога, а се појави на премиерата на филмот во кој имаше актерско деби, „Лудило во ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерката за образование Мила Царовска најави дека е можно наставниците да предаваат и онлајн од дома, за како што рече, да не се загрева цела училница за ...
сите 82 | | | веќе видена

Роденденските забави, особено детските, по правило се вистинско уживање за најмладите. По некое дете знае да поплаче заради некој свој хир, но деца да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден од најпознатите британски научници, Патрик Валанс, изјави дека коронавирусот, веројатно, ќе стане трајно заболување како грипот, доколку вакцината против ...
сите 140 | | | веќе видена

next